• Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Memur Alımları

  Merhabalar, bugün sizlere bilgisayar mühendisliği bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bilgisayar mühendisliği bölümünden memur alımları yap...

Merhabalar, bugün sizlere bilgisayar mühendisliği bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bilgisayar mühendisliği bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa bilgisayar mühendisliği bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

bilgisayar-muhendisligi-memur-alimlari

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Memur Alımları

Her ne kadar yüksek sayıda olmasa da bilgisayar mühendisliği bölümünden memur alımları düzenli olarak yapılmaktadır. Merkezi atamaların yanı sıra açıktan memur alımlarında da bilgisayar mühendisliğinden memur alımları yapılmaktadır. Bu bölümden açılan memurluk kadroları; mühendis, programcı, çözümleyici unvanlarında olabilmektedir.

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

Birçok kamu kurum ve kuruluşu bilgisayar mühendisliği bölümünden memur alımları yapmaktadır. Başta İçişleri olmak üzere diğer bakanlıklar, KİT kurumları, üniversiteler ve diğer çeşitli kurumlar, bu bölümden memur kadrosu açmaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

2012 KPSS atamaları döneminde bilgisayar mühendisliği bölümü memur atamaları kapsamında toplam 430 civarı kadro açılmıştır, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise bilgisayar mühendisliği bölümünden 200 civarında alım gerçekleşmiştir. Rakamlardan da görüleceği üzere memur alımlarında genel düşüş, bilgisayar mühendisliği memur alımlarına da yansımıştır.

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Atama Puanları

2012 KPSS atamalarında bilgisayar mühendisliği bölümü atama puanları 83 seviyelerini görmüş fakat 2014 KPSS atamalarında bilgisayar mühendisliği bölümü memur atama puanları 85 seviyesinde kalmıştır. Şunu da belirtmek gerekir ki bilgisayar mühendisliği bölümünden açılan memurluk kadrolarında 7271(Java ve J2EE bildiğini belgelemek), 7273(SQL veya PL/SQL bildiğini belgelemek) gibi özel koşullar içeren kadrolar da yer almaktadır.

YORUMLAR

SPONSORLU BAĞLANTILAR
SON YAZILAR
 • Genel Eğitim

  Ankara’da İş Bulmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

  0
 • Genel

  Karaca Paslanmaz Çelik Avantaj Ve Ayrıcalıkları

  0
 • Genel

  Ersoylar Su Tesisatı

  0
 • Genel Eğitim

  TEOG sınav kalktı mı? 2017 – 2018 TEOG sınavı olacak mı?

  0
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR