• Elektrik-Elektronik Mühendisliği Memur Alımları

  Merhabalar, bugün sizlere elektrik-elektronik mühendisliği bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden ...

Merhabalar, bugün sizlere elektrik-elektronik mühendisliği bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

elektrik-elektronik-muhendisligi-memur-alimlari

 

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Memur Alımları

Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları her dönem belli miktarlarda yapılmaktadır. Ayrıca merkezi atamalar dışında açıktan memur alımlarında da bu mühendislikten zaman zaman memur alımları yapılmaktadır.

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

KİT Kurumları başta olmak üzere çeşitli bakanlıklar, üniversiteler ve diğer kamu kurumlarınca elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları yapılmaktadır. Bu anlamda tercih yelpazesi nispeten geniş bir bölümdür.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

2012 KPSS atamaları döneminde elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atamaları kapsamında toplam 900 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden 600 civarında alım gerçekleşmiştir.

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Atama Puanları

2012 KPSS atamalarında elektrik-elektronik mühendisliği bölümü atama puanları 84 seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atama puanları 85 seviyesine yükselmiştir. Rakamlardan da görüleceği üzere 2016 taban puanları 2014 atamalarına göre sadece 1 puan yükselmiştir. Şunu da belirtmek gerekir ki iyi bir YDS(yabancı dil sınavı) puanı olanlar, memur atamalarında yarım ile bir puan arasında daha avantajlı olabilir.

YORUMLAR

SPONSORLU BAĞLANTILAR
SON YAZILAR
 • Genel Eğitim

  Ankara’da İş Bulmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

  0
 • Genel

  Karaca Paslanmaz Çelik Avantaj Ve Ayrıcalıkları

  0
 • Genel

  Ersoylar Su Tesisatı

  0
 • Genel Eğitim

  TEOG sınav kalktı mı? 2017 – 2018 TEOG sınavı olacak mı?

  0
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR