Elektrik-Elektronik Mühendisliği Memur Alımları

Merhabalar, bugün sizlere elektrik-elektronik mühendisliği bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

elektrik-elektronik-muhendisligi-memur-alimlari

 

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Memur Alımları

Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları her dönem belli miktarlarda yapılmaktadır. Ayrıca merkezi atamalar dışında açıktan memur alımlarında da bu mühendislikten zaman zaman memur alımları yapılmaktadır.

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

KİT Kurumları başta olmak üzere çeşitli bakanlıklar, üniversiteler ve diğer kamu kurumlarınca elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları yapılmaktadır. Bu anlamda tercih yelpazesi nispeten geniş bir bölümdür.

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

2012 KPSS atamaları döneminde elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atamaları kapsamında toplam 900 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden 600 civarında alım gerçekleşmiştir.

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Atama Puanları

2012 KPSS atamalarında elektrik-elektronik mühendisliği bölümü atama puanları 84 seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atama puanları 85 seviyesine yükselmiştir. Rakamlardan da görüleceği üzere 2016 taban puanları 2014 atamalarına göre sadece 1 puan yükselmiştir. Şunu da belirtmek gerekir ki iyi bir YDS(yabancı dil sınavı) puanı olanlar, memur atamalarında yarım ile bir puan arasında daha avantajlı olabilir.

KPSS-A GRUBU VE ÖĞRETMENLİK
21 Mayıs 2017 Pazar
dizi fragmanları reklam
reklam reklam

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak için
abone olun

Posta listemize abone olun ve memurlukla ilgili yazı ve bilgilendirmelerden haberdar olun.

Abonemiz olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir yerde hatalı işlem yaptınız