• Elektronik Haberleşme Bölümü Memur Alımları

  Merhabalar, bugün sizlere elektronik haberleşme bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Elektronik haberleşme bölümünden memur alımları yapılıy...

Merhabalar, bugün sizlere elektronik haberleşme bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Elektronik haberleşme bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa elektronik haberleşme bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

elektronik-haberlesme-bolumu-memur-alimlari

 

Elektronik Haberleşme Bölümü Memur Alımları

Elektronik haberleşme bölümünden memur alımları çok az sayıda yapılmaktadır. Fakat ileriye dönük az da olsa bu bölümden yapılan memur alımları artma eğilimi göstermektedir. Elektronik haberleşme bölümünün KPSS nitelik kodu 3297 olup telekomünikasyon, haberleşme, haberleşme teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü de bu içerisinde yer almaktadır.

 

Elektronik Haberleşme Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

2012 ve 2014 KPSS atamalarındaki Elektronik haberleşme bölümünden memur alımları incelendiğinde içişleri bakanlığı, KİT kurumları ve üniversitelerin bu bölümden memur alımı yaptığını görüyoruz. Ayrıca bahse konu kadrolar, tekniker unvanıyla açılmaktadır.

Elektronik Haberleşme Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

2012 KPSS atamaları döneminde elektronik haberleşme bölümü memur atamaları kapsamında toplam 9 adet kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise elektronik haberleşme bölümünden 36 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

Elektronik Haberleşme Bölümü Atama Puanları

2012 KPSS atamalarında elektronik haberleşme bölümü atama puanları 84 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise elektronik haberleşme teknolojisi bölümü memur atama puanları 86 puanda kalmıştır.

YORUMLAR

SPONSORLU BAĞLANTILAR
SON YAZILAR
 • Genel Eğitim

  Ankara’da İş Bulmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

  0
 • Genel

  Karaca Paslanmaz Çelik Avantaj Ve Ayrıcalıkları

  0
 • Genel

  Ersoylar Su Tesisatı

  0
 • Genel Eğitim

  TEOG sınav kalktı mı? 2017 – 2018 TEOG sınavı olacak mı?

  0
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR