• Kimya Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

  Merhabalar, bugün sizlere kimya bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Kimya bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa kimya bölümü ...

Merhabalar, bugün sizlere kimya bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Kimya bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa kimya bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

kimya-bolumu-memur-alimlari

 

Kimya Bölümü Memur Alımları

Kamu kurum ve kuruluşları kimyager unvanıyla bu bölümden memur alımı yapmaktadır fakat kimya bölümünden memur alımları sayıca çok azdır. Kimya bölümü, hem merkezi atamalarda hem de açıktan alımlarda atanma şansı zor olan bölümlerden birisidir. KPSS atamalarında kimya bölümüne ait KPSS nitelik kodu 4559’dur.

 

Kimya bölümünden memur alan kurumlar nelerdir?

Sayıca çok az kadro açılsa da kimya bölümünden memur alımları çeşitli kurumlarca yapılmaktadır. Özellikle KİT kurumları, üniversiteler, Halk Sağlığı Kurumu ve çeşitli bakanlıklar kimya bölümünden memur kadrosu açabilmektedir.

Kimya Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kimya bölümünden çok az sayıda kadro açılmaktadır. 2012 KPSS atamaları döneminde kimya bölümü memur atamaları kapsamında toplam 140 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise kimya bölümünden 90 civarında alım gerçekleşmiştir. Görüldüğü gibi memur alımlarındaki genel düşüş kimya bölümü alımlarına da yansımıştır.

 

Kimya Bölümü Atama Puanları

2012 KPSS atamalarında kimya bölümü atama puanları 88 seviyelerini görmüş olup dil puanı isteyen bazı kadrolarda 85 puanla bile alım yapılmıştır. 2014 KPSS atamalarında ise kimya bölümü memur atama puanları yine 88 seviyesinde kalmış olup dil puanı isteyen bazı kadrolarda 86 puanı görmüştür. Bu da demek oluyor ki kimya mezunu olup iyi bir YDS(yabancı dil sınavı) puanı olan adaylar, diğer adaylara oranla 2-3 puan daha avantajlı olabiliyor.

YORUMLAR

SPONSORLU BAĞLANTILAR
SON YAZILAR
 • Genel Eğitim

  Ankara’da İş Bulmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

  0
 • Genel

  Karaca Paslanmaz Çelik Avantaj Ve Ayrıcalıkları

  0
 • Genel

  Ersoylar Su Tesisatı

  0
 • Genel Eğitim

  TEOG sınav kalktı mı? 2017 – 2018 TEOG sınavı olacak mı?

  0
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR