2018 Belediye Personel Alımı

Türkiye genelinde bildiğimiz üzere bir çok il ve ilçede 2017 yılında sayısız belediye personeli alımları gerçekleşti. Bu alımların bir çoğu sınavlar sonucunda yapıldı. Belediyelerde personel eksikliğinin giderilmesi için taşeron işçi kullanılması, personel alımlarını önemli açıda etkiledi. 2017 Yılında Türkiye’de 5.000’e yakın sayıda belediyeler personel alımı gerçekleştirdi.

2018 yılında da bu alımlar gerçekleşecek mi? Belediyeler 2018 yılında personel alımı yapacak mı?

2018 Yılında da gerekli kadroların doldurulamaması durumunda belediyelerin yine personel alımı yapacağı kesin olmamakla birlikte gelen bilgiler arasındadır. Belediyeler genelde bünyelerine aldıkları personellerin lisans mezunu olduklarını da unutmamak gerekir. Lisans mezunu ve mezun oldukları alanlara göre dağılımı olan personeller, personel açığı olan belediyeler için adeta aranan eleman niteliğinde.

Belediye personel alımları ne zaman olur?

Belediye personel alımları genelde kamuoyuna duyuru yoluyla ilan edilir. Belediyeler personel alımlarının ne şekilde, hangi koşullarda ve ne tür şartlarda gerçekleşeceğini gerekli mercilere bildirir ve bu alımlar için başvuru açılır. Başvurularda bilinmesi gereken önemli unsurlar; KPSS puanınız ve mezun olduğunuz alandır.

2018 Yılında yapılacak olan KPSS sınavı sonucunda iyi bir puan alarak, ilgili olduğunuz alanda tercihte bulunup sizlerde belediye personel alımlarında kendinize bir fırsat yaratabilirsiniz. 2018 Yılında belediye personel alımlarının ne zaman, hangi tarihte ve hangi aralıklarla gerçekleşeceğini sitemizden takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  2018 Asgari Ücret Ne Kadar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.