Boğaziçi Bilim Koleji Yeni Nesil Eğitim Sistemi

Türkiye’de eğitim sistemi sürekli bir değişim geçirmektedir. Bu değişimler milli eğitim sisteminde bulunan bütün çocukları ve anne babaları olumsuz etkilemektedir. Devlet okulları bu değişim içerisinde günün koşullarına uygun eğitim vermekte yetersiz kalmaktadır. Giderek artan nüfus devlet okullarında bulunan sınıfların kalabalık olmasına sebep olmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşanan nüfus artışı sınıfların 30 öğrenci üzerine çıkmasına yol açmıştır. Bu sınıflarda verilen eğitimin kalitesi de oldukça düşmüştür. Çocuklarını başarılı bir geleceğe hazırlamak isteyen anne babalar kolejleri tercih etmektedir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da Boğaziçi Bilim Koleji butik sınıflar ve uzman eğitici kadrosu ile kaliteli bir eğitim vermektedir.

Boğaziçi Bilim Koleji Eğitim Hedefleri Nelerdir?

Boğaziçi bilim koleji tüm branşlarda özel seçilmiş eğitici kadrosu ile öğrencilerin etkin ve bütünsel bir öğrenme becerisi kazanmasını hedeflemektedir. Öğrencilerin öğrenmekten zevk aldıkları, öğrendiklerini uygulama fırsatı buldukları ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmelerini sağlayan bir eğitim hizmeti vermektedir. Boğaziçi bilim koleji bilimsel düşünme ve bilginin değerini bilen, yaratıcı, teknolojiyi amacına uygun kullanabilen, soran, sorgulayan ve araştıran, toplum değerlerine ve geleneklerine saygılı sorumluluk bilinci olan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Boğaziçi bilim koleji konumu itibariyle Ataşehir özel okul ve Ümraniye özel okul tercihlerinde ilk sırada yer almaktadır.

Boğaziçi Bilim Koleji Neden Tercih Edilmeli?

Boğaziçi Bilim Koleji’nde okul öncesi eğitim (Anaokulu), ilkokul ve ortaokul bölümleri bulunmaktadır. Öğrencilerin kişisel yetenekleri veya ilgi alanlarına göre gelişmeleri teşvik edilmektedir. Bu anlamda oluşturulan yaşam becerileri atölyesi, liderlik atölyesi, empati atölyesi, satranç, robotik atölyesi, resim, dans, yemek atölyesi, karaoke, şarkı atölyesi ve enstrüman atölyelerini aktif olarak kullanmaktadır.

Çocukların eğitimi yanında kişisel gelişim ve akademik başarıya ulaşmaları için gereken tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılması teşvik edilmektedir. Kulüp çalışmaları, kütüphane ve bilgi teknolojileri birimleri kurum içerisinde çocuklar tarafından üretilen ürünleri sergilemektedir. Bilgi ve becerilerin etkin olarak kullanılması sağlanmaktadır. Boğaziçi bilgi koleji yabancı dil eğitimine ağırlık vermektedir. İngilizce, Almanca ve İspanyolca olarak uzman eğitimci kadrosuna sahiptir.

İlginizi Çekebilir :  Oyunculuk Eğitimi ve İçeriği

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.