Bursa Satılık Daire

Ülkemizin en önemli illerinden birisi olan Bursanın nüfusu, her geçen gün daha da büyüyor ve bu durum, yatırımcıların artmasını sağlıyor. Belli bir birikime sahip olan insanlar, Bursadan yatırım amaçlı daire satın alarak birikimlerini yatırım için kullanmış oluyor. Bursa, yatırımcılar için harika fırsatlara sahip bir yer. Tabii yatırım amaçlı Bursa satılık daire alırken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar bulunmakta. İlk olarak kar getireceğini düşündüğünüz her daireyi iyice araştırmalı ve incelemelisiniz. Bursa satılık daire alırken kar getirisine ve uzun vadeye dikkat edilmelidir. Ayrıca satın almak istediğiniz dairenin sahibinden olmasına da dikkat etmelisiniz. Bazı daireler aracı ile satılır ve evin normal fiyatının üstüne komisyon da eklenir. Son olarak satın almak istediğiniz evin deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

 

Kiraya Vermek İçin Daire Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yapılan çeşitli araştırmalara göre Türkiye’de ikamet eden vatandaşların büyük bir kısmı kirada oturmaktadır. Yani yapılan bu araştırmalara bakılacak olursa kiraya vermek için daire satın almak, güzel bir yatırım yapma şeklidir. Daire satın alıp kiraya verdikten sonra hemen bir kar elde etmeyi beklemek yanlış olur. Ayrıca eğer satın alacağınız daireyi kiraya vermekte zorlanmak istemiyorsanız, dairenin bulunduğu konuma dikkat etmelisiniz. Günümüzde kiracıların büyük bir çoğunluğu, kiralık daire alırken dairenin konumuna ve merkezi yerlere yakınlığına dikkat etmektedir. Yani dairenin merkezi yerlere ulaşımının kolay olması, daha hızlı müşteri bulmanızı sağlar.

 

Yatırım Amaçlı Bursa Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Çok hızlı bir şekilde gelişen ve gelişmeye devam eden Bursa da satılık daire alarak kiralık daire ihtiyacı olan orta ve üst gelirli kişilerin ihtiyaçlarına çözüm üretebilirsiniz. Eğer satılık daire alarak hızlı bir şekilde kiraya vermek istiyorsanız, satın alacağınız daireyi üniversitenin yakınlarında seçebilirsiniz. Bursa, bir üniversite şehridir ve küçük evler satın alıp öğrenciler için kiraya verebilirsiniz. Tabii ev satın alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar mevcut. Bursa satılık daire alırken dairenin deprem raporuna iyice göz atmalısınız. Birçok kiracı, ev kiralarken binanın dayanıklılık durumunu dikkate almaktadır. Yani eğer dayanıksız bir ev satın alırsanız, kiracı bulmanız biraz zorlaşabilir. Tüm bunların dışında evin faturalarını da iyice kontrol etmenizde fayda var. Daireyi satın aldıktan kısa bir süre sonra kiracı bulmanız muhtemeldir çünkü Bursa her geçen gün daha da büyüyen bir nüfusa sahip. https://www.eminevim.com/bursa-satilik-daire-fiyatlari

İlginizi Çekebilir :  Jane İredale

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.