ACİLL CEVAP KPSS

10.10K görüntülenme
0

Hocam merhabalar ben endüstri meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümü dal 2:web programcılığı bölümü lise mezunuyum ve suan ziraat mühendisliği 4 sınıf öğrencisiyim size bir kaç sorum olacak

1)Hocam ben 2016 lise kpss 85.96318 puan aldım 21439 sıradayım bigisayar bölümü olarak atanabilir miyim atanırsam yapacağımız 4 tercihten kaçıncı tercihte atanabilirim ve E sınıfı ehliyetim var şoför olarakta atanabilir miyim?

2)hocam benim bu yıl ziraat fakültesinden mezun olmam terch yapmamı engeller mi?

3)Açıktan alımlarda nerelere başvurabilirim şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için…

0

Merhabalar;

 

1)E ehliyet olsa da maalesef ki 85 puan seviyesi ile atanma şansı oluşturmaz. Fakat bölümünüz atamalarına bakacak olursak bilişim bölümü atama puanları 2014 KPSS en son atamalarda 85 seviyesini görmüş. Bu anlamda kritik bir puanınız var. Alımlar az buçuk artarsa son atamalarda bölümünüzden yerleşme şansınız var.

2)Mezun olmanız tercih yapmanızı engellemez. 2018 lisans KPSS’ye girmediğiniz müddetçe bu puanınız 2 yıl boyunca geçerli olur.

3)Açıktan alımlarla ilgili olarak DEvlet Personel Başkanlığı ya da websitemizde yer alan açıktan alım ilanları bölümünü takip edebilirsiniz. Burada bölümünüzden açılmış ilanları inceleyebilir ve uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

0

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.Kafama bi şey takıldı Hocam ilk 3 atamada yerleşme imkanım yok mu ve branş sıralamasında şansım olma ihtimali var mı?

Merhabalar, belki 3. atamada olabilir ama her şey gelecek kadro sayısına bağlı. Şimdi şöyle bir durum var, siz bilişim mezunusunuz. Belki genel olarak memur alım sayıları azalabilir ama sizin bölüm bazında artış da olabilir. Ee bu durumda şansınız artar elbette. Şu aralık ataması kadroları bir yayınlansın, daha geçerli bir yorum yapabiliriz.

0

Hocam tekrar rahatsız ediyorum branş sıralamasını bütün bilişim teknolojileri alanlarını seçip bakıyoruz yada sadece kendimizin web programcılığı alanını seçip mi bakıyoruz

benim bilişim teknolojileri web programcılığı sıralamam 125 puanım 85.96 ama diğer bilişim teknolojileri de seçersem sıralamam artıyor nasıl oluyor bu aydınlatırsanız sevinirim.

0

6006 (2) – BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ / WEB PROGRAMCILIĞI
6006 (1) – BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ / AĞ İŞLETMENLİĞİ
6006 (101) – BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ / BİLGİSAYAR (METEOROLOJİ MESLEK LİSESİ)
6006 (4) – BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ / BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ
6006 (-2) – BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ / BİLİNMEYEN
6006 (-1) – BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ / DALI YOK
6006 (3) – BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ / VERİ TABANI PROGRAMCILIĞI
1)Yani hocam ben sadece işaretli olan? yerdeki sıralamama bakacam değil mi diğer bilişim teknolojileri sırasına değil ya da hepsini seçip mi sıralamama bakacam?
2)Atamada hangi sıralama göz önünde bulunduruluyor aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler şimdiden.

Selamlar, şimdi tercihlerde alanınızdaki toplam rakibi öğrenmek için, bölümünüzün KPSS nitelik kodu üzerinden hareket edeceksiniz. Bilişim alanı KPSS nitelik kodu 2011 olarak görünüyor. Yani 2011 nitelik kodu içinde yer alan tüm bölümleri topladığınızda, gerçek rakip sayınız ortaya çıkar. Yani BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI VE DALLARI içinde yer alan branşların toplamıdır bu.

0

Ben biyoloji mezunuyum.işletme yüksek lisans yaptım 2016 kpss p3 puanım 52 ancak ne nasıl tercih yapılır nereden öğrenilir düz memurluk şansım var mıdır bu konuları bilmiyorum lütfen yardım edin

logo23