Atanma alanları hakkında

4.20K görüntülenme
0

Hocam merhabalar, ben önlisans sosyal hizmetler mezunuyum. bu yıl yapılan sınavdan 75 aldım. ilk kez tercih yapacağım için geçen yılın yerleşen tablosuna baktım ama kendi bölümümü göremedim. öncelikle kendi alanımdan nasıl tercih yapacağım bir de son olarak hocam eğer tabloda görünen üniversitelerde, sosyal güvenlik kurumunda vs. memur alımı alanlarına başvurabilir miyim? eğer o memurluklardan birine atanırsam da memurluk sıfatı altında ne işlerle ilgileneceğimi anlayamadım hocam, memurluk genel bir tabir olduğu için orada yapacağım iş nedir bilgilendirebilir misiniz? şimdiden çok teşekkür ederim, iyi akşamlar.

0

Merhabalar, öncelikle önlisans sosyal hizmetler bölümünden maalesef ki alım yok denecek kadar az. Misal 2014 KPSS atamalarında toplam sadece 16 kadro açılmış ve en son 87 puan ile kapatmış. Sosyal hizmetler güzel bir bölüm ama alımlarda genelde lisans sosyal hizmetler bölümü tercih ediliyor.

Şimdi siz tercih kılavuzunda kendi bölümünüzden açılan 3384 kodlu kadroları ve bunun yanı sıra tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodlu kadroları tercih edebilirsiniz. 3001 kodlu memurluklar da 88-89 civarında kapatmış en son…

Memurluk kavramına gelince de genel itibariyle masa başı olarak genel yazışma ve evrak işleriyle uğraşılır. Yani rahat ve kolay diyebiliriz.

0

çok teşekkür ederim hocam. dgs ye hazırlanıyorum bu yıl inşallah 4 yıllığa tamamlamayı düşünüyorum. Açıktan devam etmek zorunda olduğum için atatürk üniversitesinin sosyal hizmetler açıköğretim fakültesine tercihte bulunmuştum. Fakat 200 olan kontenjan bu yıl 25 e düştü neden böyle oldu hocam acaba seneye tekrar kontenjan artar mı? bu bölüm dışında sosyolojiden 4 yıllığa tamamlasam mezun olduğumda yine sosyal hizmetlerden atanma şansım oluyor mu? yoksa sosyoloji mezunu mu görünüyorum hocam?

0

merhaba hocam adalet mezunuyum kpssden 84 aldım atanma şansın var mı bu puanla?

0

Selamlar, kontenjanın düşmesi iyidir, ilerideki mezun sayısının fazlalaşmasını engeller. Bu kapsamda yapılmıştır diye düşünüyorum. Sosyoloji ve sosyal hizmetler farklı bölümler olmakla birlikte sosyoloji bölümünden de alımlar oluyor sosyolog unvanı altında…

logo23