KPSS UZATMA

4.32K görüntülenme
0

Hocam ben üniversite 4 sınıf öğrencisiyim.lise kpss bu sene girdim istenilen puanı alamadım.meslek lisesi elektrik mezunuyum.üniversitenin uzama ihtimali var lise elektrik bölümünden atanmak istiyorum size sorum:

1)Hocam seneye yani okul uzadığından dolayı 2018’in haziran ayında  mezun olsam lise kpssye girebilir miyim tercih yapabilir miyim?

2)Ben biraz araştırdım 31 mart 2018 de mezun olmayanlar girebilir diyor ben haziranda olacağım için lise kpss girebilir miyim?

3)kpss girdikten sonra 2 yıl bu puandan faydalanabilir miyim??lisans diploması sıkıtı çıkartır mı ???

0

Merhabalar;

  1. Bir sonraki lise KPSS 2018 yılında, 2018 lise kpss başvuru tarihlerinin son günü itibariyle üniversiteden henüz mezun olmamış durumdaysanız elbette ki girebilirsiniz.
  2. Evet, girebilirsiniz.
  3. Sorun olmaz, mezun olsanız dahi lise KPSS puanınız 2 yıl boyunca geçerli olur.
0

1)Hocam lise kpss başvuruları tarihinin son gününde demişssiniz lise kpss başvuruları ağustosta ben o zamana mezun oluyorum lisans başvurularından sonra olacak diyecektiniz herhalde???

2)Birde yakın çevremdekiler mezun olduğunda sınava girsen bile tercih yapamazsın diyorlar tercih yapsan bile atanamazsın doğru mu??Hocam çoks sıkıntılı zamanlardayım aydınlatırsanız seviinirim.

Merhabalar; şimdi fark ettim durumu. Siz mezun olduktan sonraki durumu sormuşsunuz. Bir alt öğrenim düzeyinden KPSS’ye girilemiyor. Haliyle lisans mezunu konumuna düştüğünüzde lise KPSS’ye başvurma hakkınız ortadan kalkmış olur. Lisanstan Mezun olduktan sonra Lise KPSS’ye giremeyeceğiniz için haliyle tercih de yapamazsınız.

0

Lise düzeyinden kimler girebilir?

– Lise 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda okuyan lise öğrencileri öğrenciler;

– liseden mezun olup üniversite okumayanlar;

– önlisans 1 ve 2’nci sınıfta okuyanlar,

– lisans 1,2,3 ve 4’üncü sınıfta okuyanlar

Lisans başvurularının son gününde lisans veya önlisans mezunu olmayanlar 2016 KPSS‘ye lise düzeyinde girebilirler yazıyor(memurlar.net) lise başvuru son günü diye yazmıyor

2)hocam 2019 ocak ayında mezun olsam yani 1.5 sene okulu uzatsam girebilir miyim??

3)2019 mezun olduğumda 2018 kpps liseye girmiş oluyorum.mezun olduğumda 2 yıl boyunca tercihleri yapabilir miyim??hocam sizi yoruyorum kusura bakmayın.AMA lise elektrik bölümünden 90 alırım kendimi biiliyorum onun için uğraşıyorum

Merhabalar, şu linkteki BAŞVURU bölümünü okursanız daha iyi anlarsınız bu konuyu. http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSSORTON/ORTAOGRETIMONLISANSKILAVUZU07112016.pdf

logo23