9. Sınıf Fen Bilimleri Nasıl Çalışılır?

Liseye geçişte ilk adım olan 9. sınıfta, zor ve kolay çeşitli dersler yer alır. Bu derslerde başarıyı yakalamanız adına düzenli ve destek alarak çalışmanızda fayda vardır. Bu sayede 9. sınıf konu anlatımı sizin için daha kolay hale gelecektir. Bu sınıfta yer alan içeriklere baktığınızda bunlar arasında Türk dili ve edebiyatı, matematik, İngilizce, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji gibi dersler olduğunu görebilirsiniz. Her biri çeşitli konu başlıklarına sahip olan bu dersler, Tonguç Akademi sayesinde sizin için daha akılda kalıcı olacaktır. Hazırlanan konu anlatımı eğitim videoları,en anlaşılır şekilde düzenlenmekte olup izleyenlerin konuları sıkılmadan ve eğlenerek öğrenebilmesi sağlanır.

Fen bilimlerine özel olarak hazırlanan konu anlatımlı eğitim içerikleri arasında 9. sınıf kimya, 9. sınıf biyoloji ve 9. sınıf fizik başlıklarını görebilirsiniz. Bunların her biri 9. sınıfta yer alan konu anlatımları için önemli başlıklara sahip olup sınavlarda karşınıza çıkacaktır. Gelecek yıllardaki okul hayatınızda ve sınavlarınızda başarıya ulaşmak istiyorsanız, 9. sınıf konu anlatımı içeriklerini iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekir.

Tonguç Akademi 9. Sınıf Kimya Anlatımıyla Başarı

Tonguç Akademi içerisinde sizlere sunulan 9. sınıf kimya dersi videolarında kimya bilimi, atom ve periyodik sistem, kimyasal türler arası etkileşimler, maddenin halleri, doğa ve kimya başlıklarını görebilirsiniz. Bunların her biri kimya dersi için önemli olup bir sonraki sınıfta sayısal bölümü seçecekler için temel teşkil etmektedir.

Genellikle kimya dersi öğrenciler tarafından sevilen bir derstir. Tonguç Akademi tarafından hazırlanan 9. sınıf kimya videoları ile daha da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/kimya/243

  1. Sınıf Fizik Dersi Videoları

Fizik dersi sayısal bölümü öğrencilerin her sınıfta en çok zorluk çektikleri dersler arasında yer almaktadır. Özellikle fizik dersi liseye geçişte ilk adım konularını içerdiğinden dolayı burada öğrenilen her bir konu gelecek yılların temelini oluşturacaktır. Bu nedenle 9. sınıf fizik konularını en iyi şekilde öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

İlginizi Çekebilir :  AÖL sınavı ne zaman 2017-2018 ? AÖL 1.dönem sınav tarihleri

Tonguç Akademi’de izleyeceğiniz 9. sınıf fizik dersi videoları ve bunun üzerine çözeceğiniz sorular, bu dersi kolayca halletmenizi sağlayacaktır: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/fizik/242 Bu uygulamayı her ders için yaptığınızda başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır.

Tonguç Akademi 9. Sınıf Biyoloji Anlatımları

Yaşam bilimi biyoloji, hücre ve canlılar dünyası başlıklarından meydana gelen 9. sınıf biyoloji dersi günlük hayattan içerdiği bilgilerle ilginizi çekecektir. Biyoloji içerikleri arasında en çok ilgi gören konular olarak bilinen bu başlıklar Tonguç Akademi bünyesinde en kaliteli eğitimle aktarılmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken siteye girerek biyoloji başlığına tıklamaktır. Her bir ünite kendi içerisinde farklı sayıda bölümlere ayrılmaktadır. Bu içerikler sayesinde 9. sınıf biyoloji dersi ile ilgili aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacaktır.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.