Anestesi Bölümü Hakkında Bilgi

antestesi

Anestezi Bölümü Hakkında Bilgi

Anestezi bölümünün amaçlarından biri ameliyathane içinde doktor ve hekimlere anestezi ile ilgili gerekli yardımı vermektir.Anestezi teknikerleri iş bulmada zorluk çekmezler.Günümüzde sağlık sektörü de dahil olmak üzere alımlar her zaman mevcuttur.Ayrıca bu alanda iyi derecede yetiştirilmiş bir anestezi uzmanına çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Anestezi Bölümünde Okutulan Bazı Dersler

Anestezi bölümünde görmeleri zorunlu bazı dersler şöyle sıralanmaktadır ; fizyoloji,özel tedavi yöntemleri ,fizyoloji, anesteziyoloji gibi meslek ile ilgili dersler görülmektedir.Ayrıca bu derslerde uyguluma oldukça önemlidir.Pratik yaparak daha fazla yeteneğinizi ve bilgilerinizi yükseltmiş olursunuz.

Öğrencide Olması Gereken Nitelikler

Anestezi bölümünü okumak isteyen öğrenciler öncelikle Fen bilgisi gibi derslerinin iyi olması gerekmektedir.Öncelikleri her zaman biyoloji olmaldır.Anestezi için biyoloji çok değerli bir derstir.Ayrıca büyük bir sağlık ekibiyle çalışacaklarını unutmamalıdırlar.Oldukça dikkatli sorumluluk sahibi ve titiz olmalıdırlar.

Mezun Öğrencilerin Aldıkları Ünvanlar Ve Yapacağı İşler

Anestezi bölümü mezunu bir öğrenci ‘Anestezi sağlık teknikeri’ olarak adlandırılır.Anestezi teknikerleri her türlü riski olan ya da olmayan ameliyatlara girerek hastanın sağlıklı bir biçimde uyutulması için gerekli tüm koşulları sağlamış ve doktorlar tarafından verilen tüm yönergelere uyar.

Mezunların Çalışma Alanları

Anestezi teknikerleri genel olarak özel hastanelere,devlet hastanelerine ya da üniversitelerde çalışmaktadır.Anestezi bölümünde ülkemizde oldukça büyük bir ihtiyaç olduğu için mezunlarının işssiz kalma gibi bir korkuların olmaması gerekir.İş bulmaları oldukça kolaydır.

Ortalama Maaş

Devlet memuru olarak çalışan bir anestezi teknikeri alacakları maaşları fazla bir belirgin değildir.Teknikerin kendi maaşı + sabit olarak ek ödemeleri + döner sermaye + ayrıca var ise nöbetlerinde alacakları tutarları hesaplayarak bulunabilir.ancak kesin bir ücret belli değildir.Özel hastanede ise Tecrübelerinize göre değişkenlik göstermektedir.1500 tl ile 5500 tl ye kadar değişmekte olan bir maaşları vardır.

İlginizi Çekebilir :  2020 KPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.