Fizik Tedavi Bölümü Memur Alımları

fiziktedavimemur

Merhabalar, bugün sizlere fizik tedavi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Fizik tedavi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa fizik tedavi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Fizik Tedavi Bölümü Memur Alımları

 

Fizik tedavi bölümünden memur alımları, hem kadrolu merkezi memur atamalarında hem de Sağlık Bakanlığı’nın ÖSYM aracılığıyla yaptığı sözleşmeli memur atamalarında yapılmaktadır. Fizik tedavi bölümünün KPSS nitelik kodu 3051 olup fizyoterapi, fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve hidroterapi bölümleri de 3051 kodu içerisinde yer almaktadır.

 

 

Fizik Tedavi Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

Fizik tedavi bölümünden memur alımları kamuya bağlı hastane ve diğer sağlık kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Bahse konu kadrolar, sağlık teknikeri unvanıyla açılmaktadır.

 

 

 

Fizik Tedavi Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

2012 KPSS atamaları döneminde fizik tedavi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 250 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise fizik tedavi bölümünden 160 civarında alım gerçekleşmiştir.

 

 

Fizik Tedavi Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında fizik tedavi bölümü atama puanları 73 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise fizik tedavi bölümü memur atama puanları 79 seviyesine yükselmiştir. 2016 yılında açılan kadro sayısının azalmasının yanı sıra mezun sayısının da artmasıyla birlikte, fizik tedavi bölümü memur atama puanları hızla yükselmiştir. Her ne kadar yükselse de atanabilmek için 80 puan seviyeleri gayet uygundur.

İlginizi Çekebilir :  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Memur Alımları

8 yorum

  1. iyi günler hocam.Oğlum bu yıl sınava girecek.Bir an önce iş sahibi olması gereken bir durumdayız. odyometri ve fizyoterapi arasında kararsızız.Atama ve iş olanağı düşünüldüğünde öncelik hangisi olmalı

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.