İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İçin 2 Milyondan Fazla Twitt Atıldı

Türkiye dün koronavirüsü unutturan saatler yaşadı. 31 Ağustos 2016 tarihinden beri İçişleri Bakanlığı görevini sürdüren Süleyman Soylu istifa ettiğini açıkladı. Resmi sosyal medya hesabında soylu: Sokağa Çıkma Yasağının ilan edildiği günde yaşanan tatsız olayların kendi sorumluluğu olduğunu belirterek, Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın, onurla yürüdüğün İçişleri Bakanlığı görevimden ayrıyorum…Diye yazdı. Bunun üzerine Süleyman Soylu için sosyal medya üzerinde 2 milyondan fazla twitt atıldı. Soylu’nun istifa etmesini kabullenemeyen bir vatandaş ise intihar etmek istedi. Yaşanan bütün bu gelişmeler 2 saat içerisinde gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı resmi kanalları üzerinden Soylu’nun istifasının kabul edilmediği açıklandı. Bu süreçte Süleyman Soylu için açılan hesaplara twitt yağdı. Özellikle, Sayın Bakanın istifa etmesini istemeyen geniş bir kitle durumu tarafından açılan hashtag hesabında 600 binden fazla twitt geldi. Bu yaşananlar Bakanımız Soylu’nun ülkedeki geniş kitlelerce sevilen bir bakan profili olduğunu kanıtlamış oldu. Gece 00:00 itibariyle de Sokağa Çıkma Yasağının bitmesinin ardından bir grup vatandaş Süleyman Soylu için destek yürüyüşü tertipledi.

Dün Gece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstifa Haberi Geldi

Dün akşam 21:15 civarında İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu istifa ettiğini kendi resmi sosyal medya hesabı üzerinden şu twitt’i ile duyurdu:

ResimResim

Soylu tarafından atılan bu twitt üzerine ülke gündemine oturan Sokağa Çıkma Yasağı bir anda unutuldu. Bütün sosyal medya hesapları üzerinden Soylu için mesaj yağdı. Özellikle, Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmeyen on binlerce kişi twitter’a yüklendi. Olaylar bunla da kalmadı Rize’nin Pazar ilçesinde yaşayan bir vatandaş Soylu’nun İstifasını duyunca intihar etmek istedi. Yetkililerin devreye girmesi ve Cumhurbaşkanının istifayı kabul etmediğinin söylenmesi üzerine intihar etmekten vazgeçti. Bütün bu süreç iki saat içerisinde gerçekleşti. Daha sonra İçişleri Bakanlığı resmi twitter hesabından Soylu’nun istifasının Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından kabul edilmediği duyuruldu.

Soylu İçin 2 Milyondan Fazla Twitt Atıldı

Süleyman Soylu’nun istifa ettiğini duyan vatandaşlar sokağa çıkma yasağına karşı yazı dilini kullanmayı seçti. On binlerce kişi Süleyman Soylu için twitt attı. Açılan bütün hashtag’ler zirveye oturdu. Halkın çok büyük desteğini alan Soylu için gelen twitt’lerden bazıları şöyleydi:

Kaynak

İlginizi Çekebilir :  Merkezi Atamalar Kaldırılacak Mı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.