Jandarma Eğitim Komutanlığına Nasıl Girilir

askerler

Jandarma Eğitim Komutanlığına Nasıl Girilir

Askeri güvenlik kapsamında İç İşleri Bakanlığına bağlı olan birimler arasında yer alan Jandarma Eğitim Komutanlığı ana nokta olarak Ankara’da bulunmaktadır. Bu hususta askeri personel sınav ve mülakat aşamalarının olumlu sonuçlanmasıyla birlikte söz konusu bu komutanlık bünyesine gidilebilir. Bunun dışında ziyaret veya iş takibi maksadı mevcutsa da bahsedilen kamu kurumuna gidilmesi mümkündür.

Türkiye yol haritası kapsamında Ankara Beytepe’de yer alan bu noktaya varmak için hususi araç, otobüs veya minibüs tercihiyle kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Bunun için telefon navigasyon programı da yardımcı olacaktır. Jandarma Eğitim Komutanlığına nasıl gidilir denildiğinde şöyle bir seçenek daha belirtmek mümkündür. Kızılay noktasındaki güven park alanında yer alan metrobüs duraklarından yola çıkarak AŞTİ sinyali verildiğinde son durakta inilir. Çıkışta sağdaki merdivenlerden ilerleyerek yol kenarında Beytepe güzergahına giden minübüsler eşliğinde söz konusu komutanlığa gidilmesi mümkündür. Ancak Ankara’nın yoğun trafik akışını düşünmek gerekirse mümkün mertebe mesai saatlerinin dışına çıkmadan hareket edilmesi önemlidir.

Jandarma Eğitim Komutanlığına Nasıl Gidilir, Kurumun Giriş Şartları Nelerdir?

Asayiş ve emniyet hizmetine donanımlı personel hazırlayan Jandarma Eğitim Komutanlığına ulaştıktan sonra giriş hususunda birtakım kurallar yüz gösterir. Disiplin gerektiren bir kurum olmasından ötürü bu alana kılık kıyafet bakımından edepli gidilmesinde fayda var. Öte yandan kimlik kontrolü sağlandığı için nüfus cüzdanı olması gerekiyor. Bununla birlikte herhangi bir elektronik cihaz mevcutsa emanete bırakılmalıdır. Ayrıca kurum çalışanları eşliğinde giriş ve çıkış yapılmaktadır. Bunların yanı sıra eğer ki personel alımlarıyla ilgili sınav veya mülakat amaçlı gidiliyor ise özellikle giyim hususuna dikkat edilmelidir. Bu konuyu detaylı olarak değerlendirmek gerekirse daha resmi bir şekilde temiz, ütü yapılmış ve tertipli kıyafetlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Bu durumda bahsedilen kamu kurumuna giriş belli kurallar diliminde problemsiz gerçekleşir. Aksi halde söz gelimi şort veya parmak arası terlik tarzında giyim mevcutsa askeri kurumun belli şartları olduğu için içeri alım yapılmaz.

İlginizi Çekebilir :  Dokuz Eylül Üniversitesi 1 Avukat kadrosu alımı ile ilgili ilan iptal edilmiştir. 27 Ekim - 4 Kasım

Askeri personel yetiştiren bir kurum ve sıkı eğitime tabi tutulan merkezi nokta olan Jandarma Eğitim Komutanlığına ulaşım imkanı zor olmadığından herhangi bir sorunla karşılaşılması küçük ihtimaller arasındadır. Doğu illerinden ziyade Türkiye’nin başkentinde yer alan bu kuruma ulaşım kara yolu ile kolay bir şekilde sağlanır. Bahsedilen hususlar dahilinde giriş ve çıkış işlemlerinin yapılması sonucu ziyaret amacı ifa edilir. Eğitim gayesi olan ve onurlu meslek sahibi olmak isteyenlerin mutlaka uğraması gerektiği bir yer olan bu kuruma Türkiye’nin her bir noktasından ulaşımın sağlandığı da kesindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.