Kültür Beşiği Ayvalık’ta Tarihi Mekanları Keşfet!

ayvalık

Balıkesir Ayvalık binlerce turistin uğrak mekanı olan lokasyonlardan bir tanesidir. Gerek doğal güzellikleri gerek denizi ve kumsallarıyla pek çok kişinin beğenisini kazanan Ayvalık eski bir yerleşim yeri olması sebebi ile pek çok tarihi kalıntı bulunduruyor. Ayvalık’ın bir mahallesi konumunda olan Küçükköy, evleri ve sokakları ile popüler lokasyonlarından bir tanesi haline gelmiştir. Eğer bölgenin tarihi dokusunu yakından incelemek istiyorsanız Küçükköy’ü ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Küçükköy’de bulunan sanat galerilerini ve müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Aşıklar tepesi de bölgenin önemli noktalarından biri olarak karşımıza çıkar. Burada bulunan Aya Yanni Kilisesini de ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ayışığı Manastırı da bölgedeki önemli tarihi kalıntılar arasında yer almaktadır.

 

Ayvalık’ta Ziyaret Edilmesi Gereken Mekanlar

Ayvalık tatilinizde ziyaret etmek isteyebileceğiniz birbirinden güzel mekanlar bulunur. Bu mekanları ziyaret ederek tatilinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Ayvalık Çarşısı bu noktalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Ayvalık Çarşısı dolaşarak bölge hakkında gözlem yapabileceğiniz yerler arasında yer alıyor. Bölge etrafında tam olarak 22 adet ada bulunuyor ancak bu adalardan en meşhuru Cunda Adası olarak karşımıza çıkıyor. Bölgede sizi doğal güzelliğiyle büyüleyecek olan bir diğer nokta ise Şeytan Sofrası’dır. Şeytan Sofrası olağanüstü manzarası ile bölgenin önemli lokasyonlarından bir tanesi oluyor. Ayvalık’ta ziyaret edebileceğiniz pek çok mekan bulunuyor. Eğer bölgeyi tamamen gezmek istiyorsanız Ayvalık otelleri arasından seçim yaparken her yere kolay ulaşım sağlayabileceğiniz konumdaki otelleri tercih etmeniz önemli olur.

 

Ayvalık’ta Tercih Edebileceğiniz Otel Konseptleri

Ayvalık’ta tercih edebileceğiniz birbirinden farklı pek çok otel konsepti bulunur. Bölge önemli bir turizm bölgesi olduğundan farklı konseptlere sahip otellerde konaklamak mümkün olur. Neredekal.com ile bölgede bulunan otelleri kolayca inceleyebilirsiniz. Eğer bölgenin dokusuna uygun bir yerde konaklamak istiyorsanız Ayvalık butik otellerini tercih edebilirsiniz. Çok daha uygun bir fiyat arayışındaysanız pansiyonlara da göz atabilirsiniz. Uzun süreli bir tatil düşünüyorsanız her şey dahil otelleri tercih edebilir otellerdeki hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Otel seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur ve bunlardan en önemlisi de kendinizi hangi konseptte daha rahat hissettiğinizdir. Bu sebeple oteller hakkında detaylı bilgi almak da ayrıca önemli olur.

İlginizi Çekebilir :  TAŞERON KADROYA GEÇİNCE MAAŞLARINDA NE KADAR ARTIŞ OLACAK?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.