Kpss lisans

2.39K görüntülenme
0

Merhabalar yeni öğrenmiş olduğum bir konuyu size teyit ettirmek istiyorum doğru mu anlamışım acaba. Bir işletme lisans mezunu, 2017 a grubu sınav puanı ile başvuru uapabilmek için hem maliye hem iktisat sınavlarınada mı girmesi gerekiyor. Bugüne kadar ben hep gk gy + işletme bölümündeki 5 dersten sorumlu olduğumu düşündüm. Gerçi şimdi düşününce müfettiş uzman olacağın için hepsinden sorumlu olman mantıklı bir şey oluyor. Daha bir sürü sorum var aslında..

0

Selamlar, öncelikle aklınıza takılan her soruyu gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz, bu konuda rahat olun.

A grubu KPSS’de bildiğiniz üzere 2 oturum var. Biri iktisat-işletme-maliye-muhasebe-hukuk derslerinden oluşan oturum, diğeri ise ekonometri,çeko,uluslararası ilişkiler, istatistik ve kamu yönetimi derslerinden oluşan oturumdur.

Siz hangi bölümden mezun iseniz o bölümün yer aldığı oturuma gireceksiniz ve o oturumda yer alan derslere ait soruların hepsini çözeceksiniz. Ama bölümünüzün yer almadığı diğer oturuma da girebilirsiniz. Aslında her iki oturuma da girmek mantıklıdır. bu şekilde daha çok puan türü hesaplanacak ve a grubu meslek ilanlarında daha çok şansımız olacaktır.

0 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
logo23