Sosyoloji felsefe grubu

3.81K görüntülenme
0

Selamlar hocam;

Sosyoloji son sınıf öğrencisiyim, felsefe grubu öğretmenliği için formasyon eğitimini tamamladım. Fakat bazı nedenlerden bu sene okuluma devam edemiyorum, anlayacağınız okulu uzatıyorum. Ataması olmayan yahut ataması yok denecek kadar az olan sosyoloji ve felsefe grubu öğretmenliği seçeneklerini bir kenara bırakıp; tekrar ygs’ye girip ataması olan önlisans bölümlerinden birini okumak istiyorum. Sosyoloji öğrenciliğimi dondurup atandıktan sonra bitirmeyi düşünüyorum. Bu durumda bana ne tür bir tavsiye verirsiniz? Teşekkürler.

0

Selamlar tekrar. Dediğiniz konularda nispeten haklısınız ama önlisans okuyarak da ilerisi için daha büyük şans elde edebileceğiniz konusu da büyük bir muallak bana göre. Bakın öncelikle sosyal politikalar daha yeni yeni ağırlık kazanıyor. Bu bağlamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın alımlarını sürdüreceğini düşünüyorum. Yani sosyolog alımı devam edecektir. Tabi açıköğretimin açılması ileriye dönük handikap oluşturacaktır.

Gelelim önlisans meselesine… Öncelikle 2 yıl sonraki 2018 KPSS’ye kadar neler olacak kestirmek zor. Gerçekten de hızlı gelişmelerin olduğu bir süreç yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Ha siz illa ki ben önlisans KPSS okuyacağım diyorsanız Sosyal Güvenlik bölümünü araştırmanızı tavsiye ederim.

Bu arada bazı notları da iletmek isterim;

Biliyorsunuz ki lisans mezunu olduktan sonra önlisans KPSS’ye giremezsiniz.

Yine şunu da bilmeniz gerekir ki yaptığımız tüm tartışmalar, şu ana kadar ki veriler üzerindendir. Yani ileride ne olur bilemiyoruz.

 

Yine aklınıza takılan bir şey olursa her daim sorun…

0 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
logo23