Tesettür Giyim Kap Modelleri

tesettür giyim ile muhafazakâr bayanlara birçok seçenek sunuluyor. Soğuk geçen kış aylarında tesettürlü bayanların vazgeçilmezi olan kap modelleri ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Hem sıcak tutuyor oluşu hem rahat ve şık görünümü ile öncelikli tercihler arasındadır. Kış sezonunda mağazalarda, kataloglarda yerini alan kaplar havalar soğudukça yerini gardıroplara bırakmaya başlıyor. Her kumaş ve dokudan, renkten kap tercihi yapılmaktadır. Ancak her sezonda olduğu gibi moda kaplar için de değişmektedir. Bu yılın en moda kumaşı olarak kadife ve kaşeyi söylemek oldukça mümkündür. Bu da demek oluyor ki kadife ve kumaştan üretilmiş kumaşları okulda, iş yerlerinde, sokaklarda her alanda sık sık görülecektir.

Tercih Edilen Tesettür Giyim Kap Modelleri

Her dönem değişen tesettür modası son dönem yerini düğmesiz, saçaklı süet kaplara bırakıyor. Kol altından sarkan püsküller ya da sırt kısmından inen saçaklar oldukça kaba hava katıyor. Bu kaplar genellikle ön tarafı açık olarak dikilmektedir. Bunun sebebi önden gelecek fermuarın dikkatini kendisine çekebilecek olması ve püskülün arka sıralara gerilemesine sebep olmasıdır. Püsküllü kapların dikkati püskül üzerine yoğunlaştırması ile amaçlanıyor. Kapüşonlu kaplar yağmurlu havalarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Hatta çok fazla yağmur alan bir ilde yaşayan insanların gardırobundan eksik etmediği görülmektedir. Kapüşonlu kaplar baş bölgesini hem soğuktan hem yağmurdan koruyarak hastalığın önüne geçmektedir. Bu kapların fermuarları üretilirken cepli olmasına da dikkat edilir.

Hava Şartlarına Uygun Tesettür Elbise Modelleri

Havaların soğumasıyla birlikte tesettürlü bayanlar için uygun kap modelleri tezgâhlardaki yerini alır. Kabın içine tesettür elbise ile kombinleyebileceğiniz birden çok çeşit bulabilirsiniz. Kap alırken cep kullanımına oldukça önem veririz. Cepli kapüşon kaban tercih edilir. Ancak yalnızca cep değil cebin fermuarlı oluşu da dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Fermuarlı ceplerin daha korunaklı oluşu ve eşyaların kaybolmasını engellemesi daha çok tercih edilmesini sağlar. Düğmeli ve apoletli kaplar ise tesettürlü bayanların gözdesi haline gelmiştir. Kol detaylarının oldukça kibar duruşu yaka ile uyumu sayesinde özellikle yaz aylarında üzerlerinden düşmediği görülmüştür. Apoletleri sayesinde şal kullanımı da rahat olmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Tesettür

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.