2017 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

kykburssonuc

Günlerdir başvuru için bekleyen milyonlarca üniversite öğrencisi gözünü şimdi de 2017 KYK burs başvuru ve 2017 KYK öğrenim kredisi sonuçlarına çevirdi. Özellikle şehir dışında okuyan ve burs almak isteyen öğrenciler KYK burs sonuçlarını merak etmeye başladı. Peki bu sene üniversite öğrencileri Kredi Yurtlar kurumu (KYK) burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçlarını ne zaman öğrenecek?

 

 

 

 

 

 

2017 KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 

2017 – 2018 eğitim öğretim dönemi içinde KYK burs başvurusu ve öğrenim kredisi başvurusu yapan öğrenciler gözünü sonuçlara çevirdi. KYK burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçları hakkında resmi kanaldan herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı için sonuçların açıklanma tarihi konusunda meraklı bekleyiş sürüyor.

 

 

KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Sonuçları Öğrenme

 

KYK burs sonuçları ile KYK öğrenim kredisi sonuçları, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun internet sitesi (http://yurtkur.gsb.gov.tr/) üzerinde yer alan sorgulama ekranına, T.C. kimlik numarası girilerek öğrenilebilecek.

 

 

2017 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi İlk Ödeme Ne Zaman?

 

Yetkililerden yapılan açıklamalar doğrultusunda, 2017 KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusu sonucunda burs kazananlar ya da öğrenim kredisi çıkanlar, ilk ödemelerini 2018 Ocak ayında almaya başlayacak.

 

 

KYK Bursu Hangi Durumda Kesilir?

 

KYK web sitesinde de yer aldığı üzere KYK bursu hangi durumda kesilir sorusuna yönelik aşağıdaki maddeler sıralanmıştır;

  • Başarısız olma,
  • Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarılma veya geçici olarak uzaklaştırılma
  • Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,
  • Öğretim kurumunun kapatılması,
  • Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alma,
  • Kesin hükümle mahkûm olma hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.

 

 

2017 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Ne Kadar?

 

İlginizi Çekebilir :  Açıköğretimde yeni dönem! Bundan sonra...

Yetkililerden yapılan resmi açıklamalar doğrultusunda 2017 KYK burs ve öğrenim kredisi ücreti 470 TL olarak belirlenmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.