Evde Hasta Bakımı Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

evdehastabakimi

Merhabalar, bugün sizlere evde hasta bakımı bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Evde hasta bakımı bölümü memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa evde hasta bakımı bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

 

 

Evde Hasta Bakımı Bölüm Tanıtımı

 

Evde hasta bakımı bölümü, iki yıllık üniversite programlarından biridir. Bu bölümün amacı, adından da anlaşılacağı üzere hasta ve ailesine, bulundukları ortamda kaliteli ve etkili bir şekilde psikososyal, fizyolojik ve tıbbi destek hizmetleri ile sosyal hizmetleri içeren bir bakım sunabilecek yeterliliğe sahip elemanlar yetiştirmektir.

Evde hasta bakımı bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 3015 olup, bu koddaki memur kadroları; sağlık teknikeri unvanıyla açılmaktadır.

 

 

Evde Hasta Bakımı Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

3015 KPSS nitelik kodu ile açılan evde hasta bakımı bölümü memur kadroları genellikle Sağlık Bakanlığı bağlı ve ilgili kuruluşları tarafından tercih edilmektedir.

 

 

 

Evde Hasta Bakımı Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2014 KPSS memur atamaları döneminde evde hasta bakımı bölümü memur atamaları kapsamında toplamda sadece 6 adet kadro açılmışken, 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda toplam 44 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Evde Hasta Bakımı Bölümü KPSS Taban Puanları

 

2014 KPSS memur atamalarında evde hasta bakımı bölümü kpss taban puanları 82 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS memur atamalarında ise 3015 KPSS nitelik kodlu memur atama puanları, şu ana kadar ki atamalar itibariyle 81 puan seviyelerini görmüştür.

İlginizi Çekebilir :  Matematik Bölümü Memur Alımları

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.