2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre Gençlik ve Spor Bakanlığı mülakatsız 60 kişilik alım yapacağını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 60 Memur Alımı Yapacak

Bildiğimiz gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı belirli aralıklarla kendi bünyesinde memur ve personel alımı yapıyordu. Kurum yine bir alım yapmak üzereydi fakat herhangi bir duyuru olmamıştı, Bugün alınan bilgiye göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile tercih kılavuzları yayınlandı. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre Gençlik ve Spor Bakanlığı mülakatsız 60 kişilik alım yapacağını açıkladı.

Kurum Hangi Pozisyonlarda Alım Yapacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayınlanan kılavuzda alım yapılacak bölümlerin Tekniker ve Mühendis olduğu açıklandı. Klıavuzdaki detaylar ise şöyle;

Teknikler : 26 Kişi(Önlisans Mezunu)
Mühendis : 34 Kişi(Lisans Mezunu)

Yukarıda belirtmiş olduğumuz pozisyonlar için hangi kadroya kaç kişi alınacağına açıklık getirdik. Bu pozisyonlara uygun olan adayların tercihte bulunabilmesi için KPSS sınavına girmiş ve gereken puanları almış olması gerekiyor.

Alım Yapılacak Olan İllerimizin Listesi

Tekniker;
Gaziantep, Adana, Antalya, Konya, Malatya, Sakarya, Sivas ve Trabzon, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İzmir, İstanbul, Kocaeli, Kastamonu, Mersin.

Mühendis;
Mardin, Sinop, Siirt, Trabzon, Zonguldak, Uşak, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Bayburt, Bilecik, Burdur, Ankara, Denizli, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kars, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, İzmir ve İstanbul.

Yukarıda belirttiğimiz illere tekniker ve mühendislik alımı yapılacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur ve Personel Alımı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Sevgili arkadaşlar, sitemizi takip ederek en güncel duyurulara zamanında ulaşabilirsiniz. Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur alımı duyurları sitemizde yayınlanmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir :  2018 Ocak Düz Memur Maaşları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.