2018 KPSS Tercihleri Nasıl Yapılmalıdır

KPSS Puanımız, Tercih Rehberimiz, Bölümümüz ve Tercihlerimiz son derece önemlidir.

KPSS Tercihleri Nasıl Yapılmalıdır?

Arkamızda bıraktığımız yıllardaki Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihlerine bakacak olursak, bir çok kişinin doğru bir puan almasına rağmen yanlış tercihleri sonucunda atanamamasını görebiliriz. Tüm koşulları ve şartları yerine getiren adayların yanlış tercihleri sonucunda kötü sonuçlarla karşı karşıya kaldıklarını söylemek yerinde olur. Peki gerekli puanı alıp şartları yerine getirdikten sonra nasıl bir tercih yapılmalıdır? Doğru KPSS tercihi nasıl yapılır? Soruarının cevabını bulmak gerekir.

Doğru KPSS Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru bir tercih yapabilmek için öncelikle masaya koyacağımız bir takım bilgiler vardır.

KPSS Puanımız : Kamu Personeli Seçme Sınavından aldığınız puan ve puan türüne göre tercihte bulunmanız, atamanız açısından en doğru karar olacaktır. Doğru tercihte puanınıza göre tercihte bulunmanız çok önemlidir.

Tercih Rehberimiz : Tercih rehberimiz de bilmemiz gereken önemli kural, atama yapılacak bölgenin tarafınıza uyumluluğu ve istediğiniz bir bölgenin seçimidir. Örnek verecek olursak, atanmak istediğiniz yer Bursa ise, tercihlerinizde bu il dışında bir il tercih etmek yanlış seçimdir.

Bölümümüz : Tercih sırasında yayınlanan kılavuzlarda bölümünüz ile alakalı hangi pozisyonları tercih edebileceğinizin bilgisi vardır. Bu bölümleri dikkate alarak tercih yapmanız atanmanız açısından sağlıklı bir karar olacaktır.

Tercihlerimiz : En önemli kriterimiz. Tercihlerimizde öncelik vermemiz gerekenler sırasıyla şöyle Puan > Bölüm > Kadro Sayısı > İstediğimiz Şehir olmak zorundadır. Sizlerde doğru tercih yapabilmek için bu bilgilerimizden yararlanabilirsiniz.

KPSS Tercihleri Nasıl Yapılmalıdır konusunda aklınıza takılanları yorum olarak sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Bayan Bot Modelleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.