2018 Kamu Personel Alımı

Bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek. Bakanlıklar ve devlet dairelerinde personel eksikliğinden dolayı artık işler aksamayacak.

2018 Kamu Personel Alımı Olacak Mı?

Öğlen saatlerinde Adıyaman’ı gezen Başbakan Binali Yıldırım, Kilis’e geçti. Orada gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar herkesi ilgilendiriyor. Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname kamu memur alımı konusunu da içeriyor. Binali Yıldırım bu konuda açıklama yaptı. Ayrıca Binali Yıldırım, 2018 Kamu Personel Alımı Olacak Mı sorusuna cevap verdi.

2018 Yılında Kaç Personel Alınacak?

Yıllardır kamuda taşeron meselesi diye bilinen çalışanlar artık devlette daimi işçi kadrosunda görevlerine devam edecekler. Yaklaşık 900 bin çalışanın bu sorunu çözülecek. Cumhurbaşkanı ve Hükümet üyelerinin çalışmalarıyla bu sonuç gerçekleşmiş oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, 2018 bütçesi Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Yeni yıla yeni bütçe ile gireceğiz. 2018’de devletin verdiği hizmetlerin daha aktif bir şekilde yerine getirilmesi için Sağlık Bakanlığı personel alımı 36 bin sağlık personeli olacak. Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı 20 bin öğretmen ile gerçekleşecek. Adalet Bakanlığı memur alımı zabit katibi, infaz koruma memuru gibi 15 bin memurun alınması ile meydana gelecek. Ayrıca köylerin imam ihtiyacı karşılanması için Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için 9 bin 500 kişilik kadro açıldı. Bu personeller müezzin, imam ve kuran öğreticisi olarak çalışacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı da yapılacak. Kredi Yurtlar Kurumu personel alımı 10 bin 900 kişi ile sınırlı tutuldu. Kişilerin alınıp işe başlaması için gerekli izinler verildi. Üniversite personel alımı 4 bin , Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı 2 bin, Üniversite hastaneleri personel alımı 7 bin olarak belirlendi.

Nihayetinde, bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek. Bakanlıklar ve devlet dairelerinde personel eksikliğinden dolayı artık işler aksamayacak.

İlginizi Çekebilir :  Emniyet Genel Müdürlüğü Aşçı Alımı 9 Ocak - 13 Ocak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.