2018 KPSS Sınavı Ne Zaman ? ÖSYM Sınavları Takvimi

kpss

Memur olmayı arzulayan adaylar gözünü 2018 KPSS sınavına çevirdi. Peki binlerce memur olmayı bekleyen kişilerin sorduğu o soru… KPSS imtihanı ne süre düzenlenecek? ÖSYM mevzuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlandı mı? Sınav başvuru süresini kaçırmak istemeyen memur adayları gaslınü şimdiden 2018 KPSS imtihanına çevirdi. İşte Kamu çalışanı Seçme imtihanı ile ilgili tüm detaylar

2018 DE KPSS SINAVI HANGİ TARİHLER ARASINDA YAPILACAK ?

ÖSYM tarafınca net tarih açıklaması yapılmasa da, 2018 Mart ayında başvuruya açılması beklenen KPSS, Genel yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri alanları ile Mayıs 2018’de gerçekleştirilecek, sonuçları ise Haziran 2018’de duyurulacak.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavının, Temmuz 2018’de, neticelarının ise Ağustos 2018’de duyurulması beklenmektedir.

SINAV ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Resmi duyuru yapılmaması sebebiyle imtihan ücretlerinin ne kadar olacağı net olarak bilinmemektedir. Fakat geçtiğimiz dönem gerçekleşen sınavda, alanlara katılım sağlayacaklardan 40, genel kabiliyet ve eğitim bilimleri imtihanına katılım sağlayacaklardan ise 60 lira talep edilmişti. Bu yıl fiyatlarda artış olması beklenebilir.

İlginizi Çekebilir :  Memur Ne iş Yapar?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.