Zabıt Katibi Alımı Sonuçları

adaletbakanligi

2017 Adalet Bakanlığı Memur alımları bu yıl en çok beklenen ve merak edilen konulardan. İlk baharda yapılan alımlardan sonra yeni personel alımı ne zaman olacağı merak konusuydu.

Nihayet Adalet bakanlığının resmi sitesinde yaptığı açıklama ile sonbaharda 2 bin 250 Zabıt Katibi Adli Personel alınacağı duyuruldu.

Yoğun başvuru yapılan alımların uygulama sınavı 8-14 kasım 2017 tarihleri arasında saat:8.30 – 17.00 arasında daktilo ve klavye uygulama sınavları yapıldı.

Adayları oldukça zorlayan bu uygulama sınavının sonuçları ise geçtiğimiz günlerde açıklandı ve adaylar derin bir nefes aldı.Sonuçlardan görüldüğü üzere uygulama sırasında çoğu adaylar istenilen yeterli görülen kelime sayısının çok üzerinde yazarak üstün başarı göstermiş durumda.

Mülakat(sözlü sınav) ne zaman yapılacak?

Adaylar için yoğun ve yorucu geçen daktilo-klavye uygulamalı sınav sonrası yeni bir süreç daha bekliyor Zabıt katibi olmak isteyen adayları.

İkinci aşama olan “Mükalat (sözlü sınav)” ın ne zaman yapılacağı yoğun bir merak konusuydu. Adaylar sonuç açıklandıktan sonra mülakat için hazırlıklara başladı.

Hangi gün yapılacağı ise geniş bir merak konusuydu. Nihayet yapılan yeni bir açıklama ile adaylar 27 kasım itibariyle mülakata çağırılmaya başladı. 8 Aralık tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

Adayların sözlü sınava giderken yanlarında götürmeleri zorunlu evraklar ise;

-Nüfus cüzdanı

-Adalet bakanlığı sitesinden temin edecekleri ‘Güvenlik Soruşturma Formu’ ( bu formu kişisel ve aile üyelerinin resmi ve doğru bilgileri ile doldurup yanlarında bulundurmaları zorunludur)

 

Mülakat(sözlü sınav) konuları nelerdir?

 

Adayları yeni bir sınav stresine sokan mülakatta sorulacak konular ise şu şekilde;

– Adayın atanacağı kadronun içeriği olan mesleki bilgi (40 puan),
– Atatürk ilke ve inkılâp tarihi (20 puan),
-Genel kültür (20 puan),
-Bir konuyu kavrama ve ifade etme yeteneği (20 puan)

İlginizi Çekebilir :  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 55 Memur Alacak 28 Kasım - 30 Aralık

Yukarıdaki konularda oluşan sözlü sınavdan alınması gereken not ise en düşük 70 puan alan adaylar mülakatı geçmiş sayılıyor 100 tam puan alan adaylar ise yüksek başarılı oluyor.

 

Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 

İlk aşama uygulama sınavını geçen ve ikinci aşama olan mülakat sözlü sınava çağrılıp başarılı geçen adayların en büyük merak konusu sonuçların ne zaman açıklanacağı ve göreve ne zaman çağırılacağıdır.

Mülakat sonuçları 8 aralık tarihinden sonra ilerleyen günlerde Adalet Bakanlığının resmi sitesinde açıklanması bekleniyor.

Sözlü sınavda başarılı sayılan adayların bir kaç ay sürecek olan güvenlik soruşturması süreci mevcut. Bu süreci de sıkıntı yaşamadan temiz sicil dosyası ile geçen adayların personel kabulü gerçekleşecek olup göreve en kısa sürede çağırılacaklardır.

 

 

 

Güncel alım ve memuriyet sınavları için sitemizi takipte kalın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.