2018 Yılında Polis PÖH JÖH Alımları Olacak

2018 Yılında Polis Özel Harekat, Jandarma Özel Harekat ve Polis alımlarının yeni yılın ilk 6 aylık döneminde yapılması bekleniyor.

Lise Mezunları Polis Olabilecek Mi?

2017 Yılı içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü bildiğimiz gibi 13 bin gibi polis alımı gerçekleştirmişti. Bu alımlar KPSS puanına göre, önlisans mezunlarından 70 ve Lisans mezunlarından 60 baraj puanı ile gerçekleşmişti. Bu 13 bin kişilik alımlarla 10 bin kişi lisans mezunu iken, geriye kalan 5 bin kişilik alımın 3 bin’i kadın ve gerisi erkek olmak üzere önlisans mezunuydu.

2018 Yılında Polis, Polis Özel Harekat, Jandarma Özel Harekat Alımları Olacak

2018 Yılı içinde alımların yapılacağı konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir açıklama gelmese de bir çok kişi tarafından bu alımların devam edeceği öne sürülüyor. 2018 Yılında Polis Özel Harekat, Jandarma Özel Harekat ve Polis alımlarının yeni yılın ilk 6 aylık döneminde yapılması bekleniyor. Polis Memuru alımlarının ise en erken 3 yada 4 ay sonrasında yapılması tahmin ediliyor. Öte yandan Lisans ve Önlisans mezunlarının bu alımlardan yararlanacağı kesin bilgi iken lise mezunlarının akıllarında alımların onları kapsayıp kapsamayacağı sorusu var.

2017 Yılı içinde yapılan bu alımlara istinaden 2018 yılında da Lise mezunları polis olup olamayacağı konusunda net bir bilgi henüz yok. Lise mezunları da Polis Meslek Yüksek Okulunu kazanarak polis olabilmekle birlikte aynı zamanda Polis Özel Harekat Okulları’na da geçiş yapabilmektedirler. 2018 Yılı içerisinde alım yapılacak olan bölümleri ve diğer detayları sitemizi takip ederek bulabilirsiniz. Herhangi yeni bir açıklama ve haberlerden bilgi sahibi olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  2018 AÖF Vize Sınavları Ne Zaman Yapılacak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.