2021-2022 Okulların Tatil Olacağı Tarihler-Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Milli Eğitim Bakanı Özer, Açıklamalarda Bulundu

6 Eylül 2021 tarihi ile Covid-19 virüsü sebebi ile kapanan okullar açılmış oldu.  Milyonlarca öğrenci ilk kez ara verilen okullarında yüz yüze eğitime geçti. Bununla birlikte gözler tekrar kapanma durumuna çevrildi.İlk ara tatil ne zaman, okullar ne zaman kapanacak? 2. dönem ara tatil, 15 tatil (sömestr) ve yaz tatili ne zaman? Soruları merak edilmekte. Corona virüs salgını nedeniyle belirlenen önlemler altında eğitim görecek olan öğrenciler yarıyıl tatilini ise 24 Ocak-4 Şubat arasında, 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan arasında yapacak ve karneler 17 Haziran 2022’de karnelerinin alabilecekleri duyuruldu. Daha detaylı bilgiler için araştırma yaptık. Ara tatil ne zaman? Bu konuya ayrıntılı değineceğiz. Okullar ne zaman kapanacak? Merak edilen bu soru hakkındaki detaylara haberimizde yer verdik. İşte tüm detaylar…

 

Okullar Ne Zaman Açılacak?

 

Okullar ne zaman açılacak? Uzun bir aradan sonra okullar 6 Eylül 2021 Pazartesi günü itibari ile yüz yüze eğitime geçti.

 

Ara Tatil Ne Zaman?

 

Yüz yüze eğitime geçilmesi ile birlikte gözler ara tatil ne zaman? Sorusunda.

Okulların 1.dönem ara tatili 15 Kasım tarihinde başlayacak ve 19 Kasım’da sona erileceği duyuruldu. Bununla birlikte, okulların yarıyıl tatili 24 Ocak tarihinde başlayacak ve 4 Şubat’a kadar devam edecek. Ayrıca 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihleri aralığında olacak. Karneler ise 17 Haziran 2022’de dağıtılacağı duyuruldu.

 

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

 

Okullar ne zaman kapanacak? 1. dönem ara tatili 15 Kasım tarihinde başlayacak ve 19 Kasım’da sona erecek. Okulların 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihleri aralığında olacak. Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacaktır.

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Haftada 5 Gün ve Yüz Yüze Eğitime Başlıyoruz.

İlginizi Çekebilir :  Oyuncu Olmak İsteyenlere Öneriler ve Oyunculuk Kursları

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Eylül 2021 tarihinde okulların yüz yüze eğitime geçmesi ve okulların durumuna ilişkin videolu açıklamalarda bulundu. Bakan Mahmut Özer, “Okullarımızı 6 Eylül’de tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açacağız” derken, sürece dair ayrıntıları açıkladı. Bakan özer şu açıklamalarda bulundu;

Dolayısıyla hepimiz, corona virüsünün risklerini göz önünde bulundurarak ve gerekli tedbirleri alarak hayatımızı idame ettirmek zorundayız. Daha önce de ifade ettiğim gibi, daha fazla okulları kapalı tutma lüksümüz bulunmamaktadır.Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için corona virüsüyle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız.Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz; inşallah, 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek” ifadelerine yer verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.