Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Memur Alımları

bilgivebelgeyonetimi

Merhabalar, bugün sizlere bilgi ve belge yönetimi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bilgi ve belge yönetimi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa bilgi ve belge yönetimi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Memur Alımları

 

Lisans düzeyi bölümlerden biri olan bilgi ve belge yönetiminden az veya çok her atama döneminde memur alımları yapılmaktadır. Bilgi ve belge yönetimi bölümünün KPSS nitelik kodu 4099 olup dökümantasyon ve enformasyon, arşivcilik, kütüphanecilik bölümleri de bu kod içerisinde yer almaktadır. Bilgi ve belge yönetiminden memur alımları, genellikle kütüphaneci unvanında yapılmaktadır.

 

 

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

2012 ve 2014 KPSS atamalarındaki bilgi ve belge yönetimi bölümünden memur alımları incelendiğinde üniversiteler ve kültür turizm bakanlığının bu bölümden memur alımı yaptığını görüyoruz.

 

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde bilgi ve belge yönetimi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 330 civarı kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise bilgi ve belge yönetimi bölümünden 132 adet memur alımı gerçekleşmiştir. Rakamlardan da görüldüğü üzere memur alımlarında genel azalış, bilgi ve belge yönetimi memur alımlarına da yansımıştır.

 

 

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında bilgi ve belge yönetimi bölümü atama puanları 64 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise bilgi ve belge yönetimi bölümü memur atama puanları 75 puanda kalmıştır.

İlginizi Çekebilir :  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Memur Atamaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.