Çocuk Gelişimi Bölümü Memur Alımları

cocukgelisimimemur

Merhabalar, bugün sizlere çocuk gelişimi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Çocuk gelişimi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa çocuk gelişimi bölümü atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

cocuk-gelisimi-bolumu-memur-alimlari

 

 

Çocuk Gelişimi Bölümü Memur Alımları

 

Çocuk gelişimi bölümü hem lise hem önlisans hem de lisans düzeyinde yer almaktadır. Her üç öğrenim düzeyini de ilgilendirdiği için ayrı ayrı değerlendirmesini yapacağız.

 

 • Lise çocuk gelişimi bölümü memur alımları: KPSS b grubu memurluk atamalarındaki KPSS nitelik kodu 2017 olan imam lise çocuk gelişimi bölümünden, yok denecek kadar az sayıda memur alımları yapılmaktadır.

 

 • Önlisans çocuk gelişimi bölümü memur alımları: Önlisans çocuk gelişimi bölümünün KPSS b grubu memurluk atamalarındaki KPSS nitelik kodu 3385’tir. Önlisans düzeyi çocuk gelişimi memur alımları, lise düzeyindeki gibi yok denecek kadar azdır.

 

 • Lisans çocuk gelişimi bölümü memur alımları: Lisans çocuk gelişimi bölümünün KPSS b grubu memurluk atamalarındaki KPSS nitelik kodu 4148’dir. Lisans düzeyi çocuk gelişimi memur alımları, lise ve önlisans düzeyine göre çok çok fazla sayıda yapılmaktadır.

 

 

 

 

Çocuk Gelişimi Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

Çocuk gelişimi bölümünden memur alımları içinde, özellikle lisans düzeyinde olanların kadroları, Kamu Hastaneleri ve bağlı kuruluşlar tarafından açılmaktadır. Bunun dışında üniversiteler de nadiren kadro açabilmektedir.

 

 

 

Çocuk Gelişimi Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

 • Lise çocuk gelişimi bölümü memur alımları: 2012 KPSS atamaları döneminde lise çocuk gelişimi memur atamaları kapsamında sadece 1 adet kadro açılmamıştır, 2014 KPSS memur atamaları döneminde de yine 1 adet kadro açılmıştır.
 • Önlisans çocuk gelişimi bölümü memur alımları: 2012 KPSS atamaları döneminde önlisans çocuk gelişimi memur atamaları kapsamında toplam 5 adet kadro açılmamıştır, 2014 KPSS memur atamaları döneminde de yine 5 adet kadro açılmıştır.
 • Lisans çocuk gelişimi bölümü memur alımları: 2012 KPSS atamaları döneminde önlisans çocuk gelişimi memur atamaları kapsamında toplam 260 civarı kadro açılmamıştır, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise 240 civarı kadro açılmıştır.
İlginizi Çekebilir :  Diyaliz Bölümü Memur Atamaları

 

 

Çocuk Gelişimi Bölümü Memur Atama Puanları

 

 • Lise çocuk gelişimi bölümü memur alımları: 2012 KPSS atamalarında açılan 1 adet kadro 88 civarı puanla kapatmıştır. Yine 2014 KPSS atamalarında açılan 1 adet kadro da 84 civarı puanla kapatmıştır.
 • Önlisans çocuk gelişimi bölümü memur alımları: 2012 KPSS atamalarında açılan kadrolar en düşük 80 civarı puanla kapatmıştır. 2014 KPSS atamalarındaki kadrolar ise 82 civarı puanla kapatmıştır.
 • Lisans çocuk gelişimi bölümü memur alımları: 2012 KPSS atamalarında açılan kadrolar en düşük 44 puanla kapatmış olup boş kalan kadro bile olmuştur. 2014 KPSS atamalarındaki kadrolar ise 70 civarı puanla kapatmıştır.

 

Soru-cevap bölümünden aklınıza takılan tüm sorularınızı iletebilirsiniz.

7 yorum

 1. Merhabalar,önceden kız lisesiden çocuk geĺşm. bitirdim ve ön lisansıda aynı şekilde.Yalnız,devlet hastanesinde rehberlikçi olarak çalısmayı istiyorum.Bu mümkünmüdür?

  • Merhaba İlayda Hanım, kız lisesinden çocuk gelişim bitirdiniz, ön lisans eğitiminizi tamamladınız.
   Sağlık okuyanlar bir adım önde gözükse de yeterlilik şartlarını sağladığınız takdirde çalışmanızda bir engel yoktur. Kamu Hastaneleri özel hastanelere göre farklı bir alım yapar. Devlet Hastanelerinde çalışmak için kanuni ve yasal düzenlemelerdeki şartları yerine getirmeniz gerekir.Özel Hastanelerde ise belirledikleri çalışma şartlarını yerine getirmeniz aranır.
   Her şey gönlünüzce olsun.

 2. Benim kardeşim lisede Cocuk geLisimit okudu önlisans da aynı şekilde tamamladi.DGS ye girdi puan yeteri kadar alamadi. Şimdi kpss girerse atanabilir mi ya da nasıl bir yol izlersiniz kendisine ? Az önce bir öğrenci yorumunda okudum yeterlilik şartlarını sağlarsa devlet hastanesinde calisabilecegini yazmissiniz açaba bu nasıl oluyor ?

 3. Bilmeden insanlara yanlış bilgi vermeyin, insanların umutlarıyla oynamayın. önlisans Çocuk Gelişimi bitirdiğinizde rehberlikçi olarak çalışamazsınız, hatta lisans Çocuk Gelişimi bitirseniz bile bu mümkün değil. Lisans Çocuk Gelişimi bitirirseniz Çocuk Gelişimci olarak mezun olursunuz ve ancak o şekilde hastanelerde aile danışmanlığı, gelişimsel değerlendirme yapabilirsiniz. Özel hastanelerde dahi bu durum böyle, çünkü sizde biliyorsunuz ki ön lisans çocuk gelişiminde daha çok okul öncesine yönelik eğitim veriliyor

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*