Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Memur Alımları

bilisimmemuru

Merhabalar, bugün sizlere lisans bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölüm Tanıtımı

 

Bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümü, dört yıllık üniversite programlarından biridir. Bu bölümün amacı adından da anlaşılacağı üzere bilişim alanında gelişen sistem ve teknolojilerin takibi ve çalışma hayatına yansıtılması konusunda kalifiye elemanlar yetiştirmektir.

Bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 4539 olup, Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi Bölümü, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgi Teknolojileri, Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programlarına yönelik memur alımları da 4539 KPSS nitelik kodu ile yapılmaktadır.

 

 

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

4539 KPSS nitelik kodu memur alımları genellikle Üniversiteler tarafından tercih edilmektedir.

 

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2014 KPSS atamaları döneminde bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümü memur atamaları kapsamında toplam 45 kadro açılmışken, 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda toplam 12 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü KPSS Taban Puanları

 

2014 KPSS atamalarında bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümü kpss taban puanları 72 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS atamalarında ise 4539 nitelik kodlu memur atama puanları, şu ana kadar ki atamalar itibariyle 83 puan seviyelerini görmüştür.

4539 KPSS nitelik kodu ile yapılan atamalardaki KPSS taban puanları, ortak kod içermeyen alımlarda 70 puanlı seviyelerde kapatabilmektedir. Ancak diğer KPSS nitelik kodlarını da içeren ortak alımlarda ise 80 ve üstü puanlarla kapatmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  İmam Hatip Lisesi Memur Alımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.