Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

sehirbolgeplanlamabolumu

Merhabalar, bugün sizlere şehir ve bölge planlama bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Şehir ve bölge planlama bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa şehir ve bölge planlama bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Tanıtımı

 

Şehir ve bölge planlama bölümü, dört yıllık üniversite programlarından biridir. Bu bölümün amacı; yerleşmelerde mekansal gelişmelerin bir plan ve düzen çerçevesinde biçimlendirilmesini sağlayacak kalifiye elemanlar yetiştirmektir.

Şehir ve bölge planlama bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 4757 olup, bu kod üzerinden atananlar Şehir Plancısı unvanıyla görev yaparlar.

 

Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

4757 KPSS nitelik kodu ile yapılan Şehir Plancısı memur alımları, genellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tercih edilmektedir.

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

2014 KPSS atamaları döneminde şehir ve bölge planlama bölümü memur atamaları kapsamında toplam 42 kadro açılmışken, 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda toplam 44 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü KPSS Taban Puanları

2014 KPSS atamalarında şehir ve bölge planlama bölümü kpss taban puanları 83 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS atamalarında ise 4757 nitelik kodlu memur atama puanları, şu ana kadar ki atamalar itibariyle 84 puan seviyelerini görmüştür.

İlginizi Çekebilir :  İmam Hatip Lisesi Memur Alımları

6 yorum

  1. Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such excellent info being shared freely out there.

  2. Merkezi atamalarda çevre ve şwhir bakanlığı özel bi sınava tabi turuyo 80 soruluk mesleki bilgi ölçülüyo… acaba puan yeterli olur ve oraya atama gerçekleşir de aınavı geçemezsek bu tercihlerimiz yanar mı. temmuz merkezi atamasını beklemek zorundayız?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.