Borel Dezenfektan Nedir? Hangi Firma Üretiyor? Fiyatı Ne Kadar?

Hijyenin oldukça önem kazandığı koronavirüs Kovid 19 salgını günlerinde piyasaya çıkan Borel dezenfektan nedir? İçeriğinde neler var? Borel dezenfektanı kim üretiyor? Hangi firmanın? Borel dezenfektan fiyatları ne kadar? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Borel Dezenfektan Nedir? Borel Dezenfektanın İçeriğinde Ne Var?

Ülkemizde 11 Mart 2020 tarihinden itibaren görülen ve öncesindeki dönemde de oluşturulan kurullar tarafından hijyen ve sosyal mesafe vurgusuyla gelişine hazırlık yapılan korona tipi kovid 19 virüsü salgını döneminde virüsten korunmanın en önemli metodu olarak nitelendirilen hijyen konusunda önemli bir adım atıldı.
Salgın başlangıcından itibaren ülkemizde üretimi gerçekleştirilen maske, kolonya ve dezenfektan gibi önemli ürünlerin üretiminde yeni bir adım olan Borel, kısaca bor katkılı dezenfektan olarak tanıtıldı. Hijyen konusunda içeriği ile öne çıkması beklenen borel dezenfektanın Nisan ayı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Koronavirüs Kovid 19’dan Korunmada Hijyenin Önemi

Korona tipi Kovid 19 virüsünden korunmak için başta Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun ve tüm uzmanların üzerinde durduğu iki temel konu bulunmaktadır. Bunlar sosyal mesafe ve hijyen konularıdır.

Ülkemizde de ilerleyen salgının yayılmasını durdurmak için sosyal mesafenin korunması adına bir çok tedbir alındı. bu tedbirlerin başında elbette seyahat, sokağa çıkma kısıtlamaları ile maske takma zorunluluğu, üç adım mesafe zorunluluğu gibi kurallar öne çıktı. 
Getirilen seyahat, sokağa çıkma gibi yasaklara uymamanın yaptırımlarını detaylı bir biçimde incelemek için aşağıda yönlendirmesine yer verdiğimiz çalışmamızı inceleyebilirsiniz.

Tüm bu tedbirlerin yanında şimdi de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın müjdesini verdiği yerli dezenfektan üretimi nihayete eriyor. İçeriğinde bor madeninin de kullanılacağı bir el dezenfektanı üretiminin müjdesinin verilmesinin ardından ortaya çıkan Borel markasının üreteceği el dezenfektanlarının 2020 yılının Nisan ayında piyasaya çıkarılması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir :  2020 KPSS Önlisans Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Borel Dezenfektanın İçeriğinde Neler Var?

Borel dezenfektanların içeriğinde her şeyden evvel Anadolu’nun en önemli yer altı kaynaklarından olan bor elementi kullanılıyor. Bu yönüyle diğer dezenfektanlardan ayrılan borelin içeriğinde bor madeninin yanısıra diğer dezenfektanların da ana bileşeni olan etil alkol, aloe vera, gliserol, lavanta özü, su, yağ ve çay ağacı özü yer almaktadır.

Antibakteriyel özellikleri üzerine de geliştirmeler yapılan Borel el dezenfektanı, antifungal özellik de kazandırılarak diğer el dezenfektanlarından farklı olarak kuruluk yapmayacak şekilde üretiliyor.

Borel Dezenfektan Hangi Firma Tarafından Nerede Üretiliyor? 

Borel el dezenfektanlarının Boren firması tarafından araştırma ve geliştirmeleri gerçekleştirildi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Borel el dezenfektanları Eti Maden tesislerinde üretilmeye başlandı. 

Borel Dezenfektan Hangi Boylarda İmal Edilecek?

Borel el dezenfektanları başlangıçta 100 mili litre olarak üretilecek. İlerleyen süreçte ise 1 litrelik ve 5 litrelik büyük boy imalatı da gerçekleştirilecek.

Borel El Dezenfetanı’nın Fiyatı Ne Kadar?

Borel el dezenfektanlarının fiyatları konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak yetkililer tarafından piyasadaki diğer dezenfektanlara göre daha uygun fiyatlı olacağı belirtildi. Satışa çıkması ile birlikte güncel fiyat bilgisine haberimizde yer vereceğiz.

Borel Dezenfektan hakkında aklınıza takılan soruları sormak ve diğer kullananlarla fikir alışverişinde bulunmak için Tıklayınız!


Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 14:49

Kaynak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.