Boşanma Hakkında Merak Edilenler

bosanmaavukati

Boşanma avukatı dediğimizde, boşanmayla ilgili her türlü davaları, mal paylaşımı davaları, velayet, nafaka ve tazminat gibi boşanma esnasında karşılaşacak her türlü hukuki süreçle ilgilenen uzman kişilerdir. Türkiye sınırları içerisinde boşanma avukatı diye bir meslek dalı olmasa da avukatlar tecrübe ve uzmanlıklarına göre çeşitli branşlarla özdeşleştirilmiştir. İşte boşanma süreciyle ilgilenen avukatlarını da biz bu tabirle çağırıyoruz. Boşanma davaları da dâhil hiçbir dava için avukat tutmaya gerek yoktur. Açılan davalar avukatsız da sürdürülebilir. Ancak sürecin verimli işlemesi ve dava esnasındaki sürenin kısalması açısından avukat önemlidir. Bizim size önerebileceğimiz avukat da Bursa ilinde Bursa boşanma avukatı sıfatı ile Uluç Hukuk Bürosu bünyesinde görev yapan avukatlardır.

 

Tabi, bu tarz konularda avukat tutmanız zorunlu değildir. Ancak Bursa’da boşanma avukatı tuttuğunuz takdirde, işlemleriniz daha hızlı ilerler ve haklarınızın korunması aşamasında size öncülük eder. Her ne kadar da avukat tutmanız zorunlu değil desek de boşanma davalarında avukat sizin için hep bir avantaj olacaktır. Özellikle de çocuk velayeti konusunda müvekkilini eğer haklıysa koruyacak ve sürecin en etkin şekilde yürütülmesini sağlayacaktır.

 

Tabi boşanma avukatı tutarken de dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bu hususların başında tutulacak avukat ne kadar tecrübeli, müvekkilinin ihtiyacını ne ölçüde karşılıyor gibi sorulara cevap verecek nitelikte olmalıdır. Aksi takdirde avukat tutsanız dahi bu yeterliliklere sahip değilse pek de işinize yaramayacaktır. Türkiye’de boşanma süreleri en az 1-2 yıldır. Bu sürenin daha kısa olmasını isteyenler avukatını iyi araştırıp seçmelidir. Bursa’da iyi bir boşanma avukatı tuttuktan sonra, avukatınıza işini yarayacak her türlü bilgiyi vermelisiniz. Tüm bu aşamalardan sonra avukatınız davayı açmaya hazır hale gelecek ve davayı açacaktır. Dikkat etmeniz gereken boşanma davasını açılma tarihidir. Çünkü hâkim bu süreci dikkate alacak ve ona göre karar verecektir.

İlginizi Çekebilir :  E Ticaret Sitesi Nasıl Olmalı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.