Enformatik Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

enformatik

Merhabalar, bugün sizlere enformatik bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Enformatik bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa enformatik bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

Enformatik Bölüm Tanıtımı

 

Enformatik bölümü, dört yıllık üniversite programlarından biridir. Enformatik, bilginin toplanması, depolanması, işlenmesi, organize edilmesi, sınıflanması, dağıtılması ve kullanımı için gerekli sistemler ve teknolojiyle ilgili uygulamalar ve araştırmalar yapılan bir bilim dalıdır. Buna paralel olarak da bölümün amacı, bilgiye dair bu işlemleri yerine getirebilecek beceriye sahip elemanlar yetiştirmektir.

Enformatik bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 4541 olup, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar ve Enformatik, Bilgisayar-Enformatik ve Enformasyon Teknolojileri lisans programları memur atamaları da bu kod üzerinden yapılmaktadır. 4541 nitelik kodlu memur kadroları; bilgisayar işletmeni, enformasyon memuru, programcı, çözümleyici gibi unvanlarla açılmaktadır.

 

 

Enformatik Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

4541 KPSS nitelik kodu ile yapılan Enformatik bölümü memur kadroları genellikle üniversiteler tarafından tercih edilmektedir.

 

 

 

Enformatik Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2014 KPSS memur atamaları döneminde enformatik bölümü memur atamaları kapsamında toplam 29 kadro açılmışken, 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda toplam 11 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Enformatik Bölümü KPSS Taban Puanları

 

2014 KPSS memur atamalarında enformatik bölümü kpss taban puanları 81 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS memur atamalarında ise 4541 nitelik kodlu memur atama puanları, şu ana kadar ki atamalar itibariyle bir kadro haricinde 88 puan seviyelerini görmüştür. Bahse konu bir kadro, ortak kod içermeyip sadece enformatik mezunu şartı aradığından 74 puan ile kapatmıştır.

İlginizi Çekebilir :  Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Memur Alımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.