Diyaliz Bölümü Memur Atamaları

diyalizmemur

Merhabalar, bugün sizlere önlisans diyaliz bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Önlisans diyaliz bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa diyaliz bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Diyaliz Bölümü Memur Alımları

 

Bilindiği üzere sağlık sektörü için memur alımları sürekli ve düzenli olarak yapılmaktadır. Hatta genel memur alımları açısından en şanslı kısmın sağlıkla ilgili bölüm mezunları olduğunu söylemek mümkün. Önlisans diyaliz bölümü memur alımlarını da bu kapsamda değerlendirebiliriz. Nitekim diyaliz bölümünden fena sayılmayacak sayıda memur kadroları açılmaktadır. Önlisans diyaliz bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 3057 olarak geçmektedir. Ek olarak diyaliz bölümünden memur kadroları genel itibariyle sağlık teknikeri unvanıyla açılmaktadır.

 

 

Diyaliz Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KPSS atamalarındaki diyaliz bölümünden memur alımları genel itibariyle sağlık bakanlığı ve bağlı/ilgili kuruluşlar tarafından yapılmaktadır.

 

 

 

Diyaliz Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2014 KPSS atamaları döneminde diyaliz bölümü memur atamaları kapsamında toplam 300 civarı kadro açılmışken, 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda toplam 2 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Diyaliz Bölümü Atama Puanları

 

2014 KPSS atamalarında diyaliz bölümü atama puanları 72 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS atamalarında ise diyaliz bölümü memur atama puanları 90 puan seviyelerinde kapatmıştır.

Tüm bunlara ek olarak şunu da belirtmemiz gerekir ki giderek çoğalan özel hastaneler ve sağlık merkezleri de özel sektör açısından diyaliz mezunları önemli bir iş imkânı sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Doğalgaz Bölümü Memur Atamaları

30 yorum

    • Olaya KPSS ile memur olma açısından bakacak olursanız gitmeniz doğru olacaktır. Ha eğer ki ben sevmiyorum bu bölümü vs. gibi özel nedenlerle gitmek istemezseniz ona bişey diyemeyiz elbette. Hoşçakalın.

    • Çok güzel bir bölüm mezunusunuz aslında. Yapmanız gereken tek şey az biraz iyi puan almak, misal 75 gibi… 2014 kpss atamalarında diyaliz bölümünden 300 civarı kadro açılmış ve 72 puanla kapatmış alımlar. 2016 KPSS’de ise şu zamana kadar ki atamalarda toplam 80 küsür kadro açılmış ve taban puan 82 ile kapatmış. Tabi alımlar daha devam edecektir ve yine 70li puanları görecektir. Elinizde 2016 KPSS puanı var mı acaba?

  1. Arkadaşlar bakın size olayın gerçek taraflarını anlatym biraz ben diyaliz mezunuyum 2014 yılında mezun oldum 2017 yılınının ekimin de atandım yıllarca atama bekledim ve atandığım puan 83.69 kpss puanları çok yükseldi ve alınan diyaliz teknikeri sayıları çok komik yapmayın allah aşkına insanlar bu bölümü 2 yıllarını harcayarak okuyacaklar çok da matah bir bölüm değil onu söylemeliyim özellerde hemşire tabanlı olmadan tekniker alımı da yapmıyorlar özel sektörde de çalıştım benim atanmam söyle bahsedeyim 86 kişi alıma çıktı ben 74. Sırada olduğum için atandım kısacası atamalarınız puanla değil alan bazı sıralamalarınız la olur herkes yüksek puan aldıysa sizin 80 almanız çokta birşey ifade etmiyor

  2. Kesinlikle okumanızı tavsiye etmeyeceğim bir bölüm. Boşuna 2 yılınızı harcamayın lütfen çok pişman oldum. Özeller tecrübe yok diye geri çeviriyor. Devlet atamaları deseniz komik rakamlar. Kendinize emeğinize yazık etmeyin..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.