Doğalgaz Bölümü Memur Atamaları

dogalgazbolumu

Merhabalar, bugün sizlere önlisans doğalgaz bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Önlisans doğalgaz bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa doğalgaz bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Doğalgaz Bölümü Memur Alımları

 

Bilindiği üzere en çevreci ve en ekonomik enerji kaynaklarından biri olan doğalgazın kullanım alanı giderek artmaktadır. Haliyle bu alanda ihtiyaç duyulan teknik personel sayısı da artış göstermektedir. Her ne kadar kamu sektöründeki iş imkanları fazla olmasa da özel sektörde yaygın bir iş ağı olduğunu söyleyebiliriz. Önlisans doğalgaz bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 3233 olup, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Doğal Gaz ve Isıtma, Doğalgaz ve Boru Hatları Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi önlisans programları da bu nitelik kodu içerisinde yer almaktadır. Ek olarak doğalgaz bölümünden memur kadroları genel itibariyle tekniker unvanıyla açılmaktadır.

 

 

Doğalgaz Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KPSS atamalarındaki doğalgaz bölümünden memur alımları genel itibariyle üniversiteler tarafından yapılmaktadır.

 

 

Doğalgaz Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2014 KPSS atamaları döneminde doğalgaz bölümü memur atamaları kapsamında toplam 9 adet kadro açılmışken, 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda toplam 2 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Doğalgaz Bölümü Atama Puanları

 

2014 KPSS atamalarında doğalgaz bölümü atama puanları 86 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS atamalarında ise doğalgaz bölümü memur atama puanları yine 86 puan seviyelerinde kapatmıştır.

İlginizi Çekebilir :  Matematik Bölümü Memur Alımları

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.