EGM Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezunu Eleman

EGM Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezunu Eleman

Emniyet genel müdürlüğü hem fetö soruşturmalarından kaynaklı hemde farklı sebeplerle boşalan alanlara istihdam yapmak üzere lise mezunu eleman alacağını duyurdur. Kpss de 65 puan alması yeterli diyen emniyet genel müdürlüğü bir çok adayın yüzünü güldürmüş durumda.

Duyuruyu 23 kasımda yaptı.

 

EGM Emniyet Genel Müdürlüğü Hangi İllerde Alım Yapacak

emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 15 kişilik ekibi ile, 2 Bayburt POMEM, 1 Gümüşhane, 2 Bingöl, 2 Iğdır, 1 Erzurum, 2 Malatya POMEM, 2 Balıkesir ayvalık POMEM, 1 Samsun, Eskikent POMEM ve 1 kırıkkale illerinde alım yapacaktır.

EGM Emniyet Genel Müdürlüğü Kimler Başvurabilir

Güvenlik Genel Müdürlüğü alım yapacağı aşçı ekibi için adaylardan genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımak, sıhhat yönetmeliğince belitilen şartları taşımak, güvenlik Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak sözlü veya yazılı sınavdan başarılı olmak ve yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından pozitif sonuç alabilmek şartları aranacaktır.

Bunun dışında adaylardan özel olarak 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu personeli Seçme sınavından KPSSP94 puan türünden minimum 65 puan almış olmak ve Mesleki Teknik Eğitim veren Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında bulunan Aşçılık veya Mutfak dallarından birinden mezun olmak şartları aranmaktadır.

EGM Emniyet Genel Müdürlüğü Başvurular Ne Zaman Yapılacak

Başvuru yapacak adaylar, 11 Aralık 2017 zamanı ile 15 Aralık 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna gore başvurular, bulunduğunuz il güvenlik müdürlüğüne istenilen belgeler ile birlikte şahsen yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir :  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 175 Memur Alacak 13 Ekim - 23 Ekim

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.