Elektrik-Elektronik Mühendisliği Memur Alımları

elektrikmuhmemur

Merhabalar, bugün sizlere elektrik-elektronik mühendisliği bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

elektrik-elektronik-muhendisligi-memur-alimlari

 

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Memur Alımları

 

Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları her dönem belli miktarlarda yapılmaktadır. Ayrıca merkezi atamalar dışında açıktan memur alımlarında da bu mühendislikten zaman zaman memur alımları yapılmaktadır.

 

 

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KİT Kurumları başta olmak üzere çeşitli bakanlıklar, üniversiteler ve diğer kamu kurumlarınca elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden memur alımları yapılmaktadır. Bu anlamda tercih yelpazesi nispeten geniş bir bölümdür.

 

 

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atamaları kapsamında toplam 900 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden 600 civarında alım gerçekleşmiştir.

 

 

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında elektrik-elektronik mühendisliği bölümü atama puanları 84 seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise elektrik-elektronik mühendisliği bölümü memur atama puanları 85 seviyesine yükselmiştir. Rakamlardan da görüleceği üzere 2016 taban puanları 2014 atamalarına göre sadece 1 puan yükselmiştir. Şunu da belirtmek gerekir ki iyi bir YDS(yabancı dil sınavı) puanı olanlar, memur atamalarında yarım ile bir puan arasında daha avantajlı olabilir.

İlginizi Çekebilir :  Doğalgaz Bölümü Memur Atamaları

1 yorum

  1. elektrik elektronik mühendisliği iyi bir bölüm mü. kız çocuklarına uygun müdür. iş imkanları nasıldır. devlet bu bölümü bitirenler işe alıyor mu. bilgiverirsenizçokmenun olurum.kızım bu sene bu bölüme gitmek istiyor. tavsiye edermisiniz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.