Gıda Teknolojisi Bölümü Memur Alımları

gidateknolojisi

Merhabalar, bugün sizlere gıda teknolojisi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Gıda teknolojisi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa gıda teknolojisi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Gıda Teknolojisi Bölümü Memur Alımları

 

Gıda teknolojisi bölümünden memur alımları çok az sayıda yapılmaktadır. Bu nedenle ataması zor olan önlisans bölümlerinden biridir. Gıda teknolojisi bölümünün KPSS nitelik kodu 3115 olup gıda teknikerliği, tarımsal laboratuvar, fermantasyon, fermantasyon teknikerliği, fermente ürünler bölümleri de 3115 kodu içerisinde yer almaktadır.

 

 

Gıda Teknolojisi Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

Gıda Teknolojisi bölümünden memur alımları ilgisi olduğu üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılmakta olup üniversiteler de zaman zaman bu bölümden memur kadrosu açmaktadır.

 

 

Gıda Teknolojisi Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde gıda teknolojisi bölümü memur atamaları kapsamında toplam sadece 4 kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise gıda teknolojsi bölümünden 17 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Gıda Teknolojisi Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında gıda teknolojisi bölümü atama puanları 89 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise gıda teknolojisi bölümü memur atama puanları 88 puanda kalmıştır. Bu bölümden açılan memur kadroları az olduğu için, bölüm mezunu adaylar tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan düz memurlukları da tercih edebilir.

İlginizi Çekebilir :  Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği Hakkında Bilgi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.