En iyi cilt bakımı sırları

Gençlik geçicidir ve bu, vücutta yaşa bağlı değişikliklerin koşulsuz doğal bir sürecidir. Ancak doğada bir şey engellenemiyorsa, o zaman yavaşlatılabilir. Ümraniye Güzellik salonu olarak size en iyi cilt bakımı hizmetini sunuyoruz.

Cildin durumunu küçük yaşlardan itibaren izlemeye başlayarak, türüne ve ihtiyaçlarına göre bakım yaparak hücrelerin erken yaşlanmasını önleyecek, görüntünün güzelliğini ve tazeliğini uzatacaksınız. Yüz kozmetiği kullanmaya başlama zamanının kaç yaşında olduğunu size anlatacağız ve farklı yaşlar için bakım önerileri paylaşacağız.

Farklı yaşlarda cilt bakım ürünlerini seçme kriterleri nelerdir?

Cildin yaş özellikleri dikkate alındığında vücut yaşlandıkça cilt bakımı da değişecektir:

 

Vücutta 30 yılda, cildin yoğunluğunu, sıkılığını ve elastikiyetini korumak için gerekli hyaluronik asit, kolajen ve diğer elementlerin sentezi zaten gözle görülür şekilde azalır.

 

Antioksidan desteği arttırmanız, UV koruması eklemeniz ve güzellik rutininize hyaluronik asit ve kolajen bazlı yaşlanma karşıtı formüller eklemeniz önerilir.

Cilt bakım ürünlerini anlamaya başladığınızda, önemli olanın hangi kozmetik ürünlerini seçtiğiniz değil, onları nasıl kullandığınız olduğu hemen anlaşılacaktır. Asgari çabayla en fazla karı elde etmenizi sağlayacak temel bakım, ortaya çıktığı gibi, dört aşamadan oluşur: temizleme , peeling, nemlendirme ve koruma. Ayrıca, son ikisi kolayca bir araya getirilebilir. Bu aşamaların neler içerdiğini ve bunlar için hangi araçların kullanılabileceğini ayrıntılı olarak açıklıyoruz.

 

Birçok insan köpüksüz yıkamayı hayal edemez ve temizlemenin sonucunun “gıcırtılı” bir cilt olması gerektiğine inanır. Bu, ne yazık ki bazı dermatologlar tarafından bile aktif olarak desteklenen büyük bir yanılgıdır. Köpük, SLS veya sodyum lauril sülfat gibi yüzey aktif maddeler tarafından oluşturulur. Yüzlerce çalışmanın gösterdiği gibi, cildi tahriş eder ve kuruturlar, telafi olarak daha fazla yağ üretmeye zorlarlar. Bir kısır döngü ortaya çıkıyor: cilt yağlı, sabunla yıkıyoruz, daha da yağlı hale geliyor.

İlginizi Çekebilir :  Kamudaki En Yoğun Kurumlar Nelerdir?

Burada da kozmetik üreticilerinin büyük bir komplosunu ortaya çıkarıyoruz: Ovalama cilt için iyi bir şey yapmaz. Cildinizi yumuşak bırakan agresif fiziksel peeling aslında zararlı ve pürüzlüdür. Daire tekrar ortaya çıkıyor: ovmadan cilt azgınlaşıyor ve bu onu daha sık kullanmayı gerekli kılıyor. Bunu fark ettiyseniz, şunu bilmelisiniz: Bu, kötü bir cildiniz olduğu için değil, suçlanacak olan kesedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.