İngiltere’de Master Eğitimi Almak …. İle Çok Kolay

İngiltere’de master eğitimi almak isteyen çok sayıda kişinin yapacağı ilk şey okul arayışına girmek olacaktır. Bu aşamada profesyonel destek alarak size en uygun okulu bulabilirsiniz. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak için hangi ülkeyi seçeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu konuda pek çok ülke arasından İngiltere ön plana çıkar. İngiltere’de birçok farklı bölümde eğitim alabilirsiniz.

…….. olarak İngiltere’de master eğitimi alabileceğiniz çok sayıda eğitim kurumuyla çalışmaktayız. Okuldan ve ülkeden beklentilerinizi göz önünde bulundurarak sizi en iyi okulla buluşturmaktayız. İngiltere’ye gittiğinizde kolaylıkla uyum sağlamanız için sürecin her aşamasında yanınızda olmaktayız.

İngiltere’de master eğitimi süresi 1 ila 3 yıl arasında değişmektedir. Ancak tam zamanlı yerine yarı zamanlı bir eğitim almak isterseniz bu süre 2 katına çıkacaktır. Vize sınırlamaları olduğu için Türk öğrenciler yarı zamanlı okul seçeneğinden yararlanamamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin birçoğu kısa sürede okulu bitirebileceği 1 yıllık programlara yönelmektedir.

İngiltere Master Eğitimi Alırken Dikkat

İngiltere’de master eğitimi ülkemizdeki yüksek lisans eğitimi gibidir. Kişi 4 yıllık bir üniversite bölümünü bitirdikten sonra uzmanlaşmak amacıyla yüksek lisans yapar. Günümüzün iş bulma koşulları düşünüldüğünde yüksek lisans yapmak son derece mantıklıdır. Ülkemizdeki üniversiteler yerine yurtdışında eğitim aldığınızda ise hem dil hem de eğitim bakımından kendinizi geliştirmiş olabilirsiniz. Bu sayede iş bulma oranınızda artacaktır.

İngiltere’de master eğitimi konusunda en merak edilen sorulardan bir tanesi de YÖK denkliğinin olup olmadığıdır. Yükseköğretim kurulu tarafından tanınan yurtdışı kurumlarının birinden eğitim alırsanız ülkemizde doktora eğitiminize devam edebilirsiniz. Hangi okulların ülkemiz tarafından tanındığı “5 kuruluşun hazırladığı ilk 1000 okul sıralaması” başlığıyla yayınlanmıştır. Buradan hangi üniversiteleri seçebileceğinize bakabilirsiniz.

…… olarak sizin için İngiltere’de master eğitimi alabileceğiniz okulları bulabiliriz. Uluslararası alanda geçerli diploma veren ve eğitimi kaliteli okullar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Başvuru ve ülkeye gitme konusunda izlemeniz gereken yol konusunda da sizlere yardımcı oluruz. Tek yapmanız gereken hemen bizimle iletişime geçmek!

İlginizi Çekebilir :  KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI NASIL ÇALIŞIR?

https://www.realegitim.com/ingilterede-yuksek-lisans-master/

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.