Tubidy

tubidy nasıl kullanılır

Son dönemlerde adı sıkça duyulan Tubidy bir müzik uygulamasıdır. Basit ve kolay bir müzik istemcisi olan bu uygulama iOS için kullanılmaktadır. Geçtiğimiz birkaç dönemdir müzik uygulamalarına olan talebin hızlıca artması kullanıcıların kararsız kalmasına yol açmaktadır. Bu durumda ücretsiz ve kullanıcı deneme süresi uzun olan uygulamalar her zaman daha ön planda olmaktadır. Dolayısıyla Tubidy nedir diye merak edenlerin duymak istediği ilk cevaplardan biri bu uygulamanın ücretsiz olduğudur. Böylece dileyen herkes tubidy sahibi olabilir. Bu sayede İphone kullanıcılarının sıklıkla sorun yaşadığı müzik indirme sorunsalı da çözüme kavuşmuş olmaktadır.

 

Tubidy Nedir?

İnternet üzerinden ya da çevrimdışı olarak müzik dinleme olanağı sağlayan Tubidy, Youtube ve Soundcloud destekli müzik dinleme ve indirme uygulamasıdır. Bu uygulama hem iOS üzerinden hem de web tabanlı olarak hizmet vermektedir. Müzik indirme olanağı sayesinde daha önce indirilmiş olan müzikler web kullanım alışkanlıklarına daha uygun bir arayüzle rahatlıkla dinlenebilmektedir. Tubidy mp3 indirme ve dinleme özelliği ile ruh haline göre çeşitli müzik listeleri oluşturulabilir.

 

En çok tercih edilen müzik uygulamaları arasında yer alan Tubidy youtube üzerinde bulunan her müziği indirme olanağı vermektedir. Bunun sayesinde diğer uygulamalar arasından sıyrılarak daha popüler ve tercih edilen bir program haline gelmektedir. Sistemin sahip olduğu alt yapı en yeni ve en çok dinlenen şarkıların servise hemen yüklenmesini sağlamaktadır. Böylece kullanıcılar aradıkları tüm müziklere Tubidy aracılığıyla sahip olabilmektedir.

 

Tubidy Nasıl Kullanılır?

Tubidy nasıl kullanılır diye merak edenlerin ilk olarak uygulamayı indirmeleri gereklidir. Daha sonra İnternet üzerinden arama çubuğu kullanılarak soundcloud ya da youtube üzerinden istenilen şarkı aratılır. Bu şarkıyı izlemek ya da dinlemek için üzerine tıklanır. Şarkı açıldıktan sonra yanında indir butonu açılır ve buraya tıklayarak istenilen müzik indirilir. Daha önceden indirilmiş olan tüm müzikler daha sonra çevrimdışı olarak dinlenebilmektedir. Tubidy kullanmak için program herhangi bir ücret ödemeden indirilmektedir. Sadece iOS tabanlı telefonun olması bu uygulama için yeterlidir. Basit arayüzü, kolay kullanımı, içerisinde yerli ve yabancı pek çok müziğin yer alması bu uygulamayı daha da kullanışlı hale getirmektedir. Bu özellikler tubidy yeni sürüm için de geçerlidir.

İlginizi Çekebilir :  Kadın Kaban

Tubidy İle Müzik İndirmek

Tubidy ile müzik indirmek son derece basittir. Video arama ve indirme servisi olarak kullanılan Tubidy üye olmayı gerektirmektedir. İndirilmek istenen müzik youtube kanalında yer alıyorsa bu uygulama ile müzik cihaza kaydedilmektedir. İndirilen videonun izlenmesi için internet bağlantısının olmasına gerek yoktur. İndirme esnasında 240p, 360p, 480p, 720p ve mp3 formatlarında indirme seçenekleri sunulmaktadır. Bu sayılar arttıkça müzik kalitesi de artmaktadır. Tubidy müzik indir ile istenilen her müzik telefona indirilebilmektedir. Bunun için uygulamanın telefonda kurulu olması yeterlidir.

İphone Tubidy Müzik

İphone tubidy müzik nasıl indirilir diye merak eden kişi sayısı oldukça fazladır. Günümüzde en çok kullanılan müzik indirme platformundan biri olan tubidy üzerinden müzik indirmek için üç adım bulunmaktadır. İlk olarak üst kısımda yer alan arama motoruna indirilmek istenen şarkının adı yazılır. Daha sonra ekrana gelen sonuçlardan en uygun olan seçilir ve video oynatılırken ekranın köşesinde yer alan indir butonu ile müzik indirme işlemi gerçekleştirilir.

 

İndirme işleminin yapılabilmesi için tubidy üzerinden üye adı ve şifre bilgilerinin oluşturulması gerekmektedir. Yapılan üyelikle müzik indirmek için uygulama farklı seçenekler sunmaktadır. Kullanışlı olması sayesinde genellikle bu uygulama mobil cihazlarda sık kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır.

tubidy iphone nasıl türkçeleştirilir

Türkçe Tubidy Uygulaması

Uygulamanın yeni sürümlerinde Türkçe arayüz sıklıkla kullanılsa da Tubidy uygulaması genellikle yabancı dildeki sürümü ile bilinmektedir. Dolayısıyla tubidy Türkçe nasıl yapılır sorusunun yanıtı merak uyandırmaktadır. Bu tarz uygulamalarda Türkçe dil desteği yoksa telefonda Türkçeden sonra kayıtlı gelen seçeneğe göre dil seçimi yapılmaktadır. Bunun için ayarlar – genel – dil menüsünde yer alan sıra kullanılmaktadır. Eğer uygulamanın dili İngilizceyse ve Türkçeye çevrilerek kullanılmak isteniyorsa bu durumda ilk dil seçeneğini İngilizce, ikinci dil seçeneğini ise Türkçe seçmek gerekmektedir. Bu seçim yapıldıktan sonra uygulama açıldığında istenilen sonuç elde edilmektedir. Sadece tubidy için geçerli olmayan bu özellik pek çok uygulama için işe yaramaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Toefl Kursu Nedir? Sınava Nasıl Çalışılır?

Tubidy Mp3 Uygulaması İndir: İndirmek İçin Tıklayın.

Tubidy Özellikleri

Tubidy uygulaması ile müzik indirmek için arama butonunu kullanarak istenilen müziğe ulaşılmaktadır. Ancak bazı durumlarda tubidy arama yapmıyor gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu tarz durumlarda internet bağlantısının aktif olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. İnternet bağlantı hızının yavaşlaması ya da kopması istenilen sonucu vermemektedir. Ayrıca uygulamanın güncel olmadığı durumlarda da Tubidy gibi uygulamalar aktif olarak çalışmayabilmektedir. Bundan dolayı Tubidy indirildiğinde sürekli güncel tutmaya özen gösterilmelidir. Yapılan aramaların sonucunda küresel olarak en çok aranan parçalar ile Türkiye içerisinde en çok dinlenen parçalar listelenmektedir. Ayrıca uygulama üyenin dinlediği müziklerin de öncelikli olarak listelenmesini sağlamaktadır. Arama yaparken sanatçı, şarkı ya da albüm adı gibi ifadeler kullanılmaktadır.

 

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.