İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Memur Alımları

insankaynaklari

Merhabalar, bugün sizlere insan kaynakları yönetimi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. İnsan kaynakları yönetimi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa insan kaynakları yönetimi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Memur Alımları

 

İnsan kaynakları yönetimi bölümünden memur alımları çok az yapılmaktadır. Fakat mezun sayısı diğer bölümlere göre az olduğundan taban puanları diğer bölümlere göre daha uygun puanlarla kapatan bir bölümdür.

 

 

İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünden memur alan kurumlar nelerdir?

 

İnsan kaynakları yönetimi bölümünden memur alımları genelde üniversiteler tarafından yapılmaktadır. Diğer çeşitli kurumlar da zaman zaman bu bölümden kadro açmaktadır.

 

 

 

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere insan kaynakları yönetiminden memur alımları çok az sayıda yapılmaktadır. 2012 KPSS atamaları döneminde insan kaynakları yönetimi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 200 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise insan kaynakları yönetimi bölümünden 50 civarında alım gerçekleşmiştir.

 

İşletme Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında insan kaynakları yönetimi bölümü atama puanları 69 seviyelerini dahi görmüş fakat 2014 KPSS atamalarında insan kaynakları yönetimi bölümü memur atama puanları 76 seviyesinde kapatmıştır. İnsan kaynakları yönetimi, memur atamaları açısından çok değişik bir bölüm olup ortak kod olmadan açılan memurluk kadroları çok düşük puanlarla kapatabilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Enformatik Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.