Lisans İşletme Bölümü Memur Alımları

isletmebolumualimlari

Merhabalar, bugün sizlere Lisans işletme bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Lisans işletme bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa lisans işletme bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Lisans İşletme Bölümü Memur Alımları

 

Lisans işletme bölümü, GİH(Genel İdare Hizmetleri) sınıfı memur ihtiyacı için sıklıkla kullanılan bölümlerden biridir. Lisans işletme bölümünden memur alımları her KPSS atamasında yapılmaktadır. Yani bu bölümden düzenli bir şekilde memur alımı yapıldığını söyleyebiliriz.

 

 

İşletme bölümünden memur alan kurumlar nelerdir?

 

Birçok kurum işletme bölümünden memur alımları yapmaktadır. Çeşitli bakanlıklar, belediyeler, üniversiteler, KİT kurumları gibi yerler, memur alımlarında işletme bölümünü çokça tercih etmektedir. Özetle tercih yelpazesi geniş bir bölüm diyebiliriz.

 

 

 

İşletme Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

İşletme bölümü, İİBF(İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) bölümleri içinde atama açısından şansı en yüksek olan bölümdür. 2012 KPSS atamaları döneminde işletme bölümü memur atamaları kapsamında toplam 2800 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise işletme bölümünden 1300 civarında alım gerçekleşmiştir. Bu da gösteriyor ki memur alımları giderek azalmaktadır.

 

 

İşletme Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında işletme bölümü atama puanları 82 seviyelerini görmüş fakat 2014 KPSS atamalarında işletme bölümü memur atama puanları 84 seviyesine yükselmiştir. 2016 yılı KPSS atamalarında kayda değer bir kadro artışı olmazsa işletme bölümü taban puanları yükselmeye devam edecektir.

 

Açıktan memur alımlarında da birçok GİH sınıfı memur kadrolarında işletme bölümü tercih edilmektedir. Dolayısıyla işletme bölümü, merkezi atamaların yanı sıra açıktan(kurumsal) alımlarda da şansı olan bir bölümdür.

İlginizi Çekebilir :  Doğalgaz Bölümü Memur Atamaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.