Lise Bilişim Teknolojileri Bölümü Memur Alımları

bilisimteknolojileribolumu

Merhabalar, bugün sizlere lise bilişim teknolojileri bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bilişim teknolojileri bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa bilişim teknolojileri bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Bilişim Teknolojileri Bölümü Memur Alımları

 

Lise Bilişim teknolojileri bölümü memur alımları, hali hazırda az sayıdaki lise memur alımlarını düşündüğümüzde nispeten atanma şansı çok daha yüksek olan meslek lisesi bölümlerinden biridir.  Lise bilişim teknolojileri bölümünden memur alımları, neredeyse her atama döneminde yapılmaktadır. Lise bilişim teknolojileri bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 2011’dir. Bu bölümün memur kadroları teknisyen unvanıyla açılmaktadır.

 

 

Bilişim Teknolojileri Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KPSS atamalarındaki lise bilişim teknolojileri bölümünden memur alımları incelendiğinde özellikle İçişleri Bakanlığı’nın bu bölümden memur kadrosu açtığı görülmektedir. Üniversiteler de bu bölümden memur alımları yapabilmektedir.

 

 

Bilişim Teknolojileri Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde lise bilişim teknolojileri bölümü memur atamaları kapsamında toplam 107 adet kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise lise bilişim teknolojileri bölümünden 225 civarı memur alımı gerçekleşmiştir. Rakamlara bakıldığında 2014 KPSS atamalarındaki lise bilişim teknolojileri bölümü memur alımlarının 2012 atamalarına kıyasla iki kat arttığını görmekteyiz.

 

 

Bilişim Teknolojileri Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında lise bilişim teknolojileri bölümü atama puanları 89 puan seviyelerinde kalmıştır. 2014 KPSS atamalarında ise bilişim teknolojileri bölümü memur atama puanları 85 puanı görmüştür.

İlginizi Çekebilir :  Önlisans Harita Bölümü Memur Alımları

5 yorum

  1. Merhaba hocam. 2018 ortaöğretim sınavına girdim. Bilişim teknolojileri bölümü mezunuyum. Puanım 89.46 atanma şansım var mi? Ayrıca üniversite 4. sınıf öğrencisiyim askerlikle ilgili bir problem yaşar mıyım eğer atanırsam?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.