Radyo-Tv-Sinema Bölümü Memur Alımları

radyotelevizyonmemur

Merhabalar, bugün sizlere lisans radyo-tv-sinema bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Radyo-tv-sinema bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa radyo-tv-sinema bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Radyo-Tv-Sinema Bölümü Memur Alımları

 

Radyo-tv-sinema bölümünden memur alımları çok az sayıda yapılmaktadır. Bölümün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 4285 olup radyo, sinema ve televizyon, radyo, televizyon ve sinema, radyo-televizyon, sinema, radyo-tv ve sinema, radyo-tv-sinema, radyo-tv-sinema ve görsel sanatlar, radyo ve televizyon veya radyo-tv, sinema, sinema ve televizyon, sinema-tv, sinema-tv fotoğraf, sinema tv-fotoğraf bölümleri de bu kapsamda yer almaktadır.

 

 

 

Radyo-Tv-Sinema Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KPSS atamalarındaki radyo-tv-sinema bölümünden memur alımları sayıca çok az olduğu için bu bölümden memur alımına yoğunlaşmış bir kamu kurumu bulunmamaktadır.

 

 

 

Radyo-Tv-Sinema Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde radyo-tv-sinema bölümü memur atamaları kapsamında toplam 26 adet kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise radyo-tv-sinema bölümünden 4 adet memur alımı gerçekleşmiştir. Rakamlardan da görüldüğü üzere memur alım sayısındaki genel düşüş, radyo-tv-sinema bölümü memur alımlarına da yansımıştır.

 

 

Radyo-Tv-Sinema Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında radyo-tv-sinema bölümü atama puanları 81 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise radyo-tv-sinema bölümü memur atama puanları 83 puanda kalmıştır.

İlginizi Çekebilir :  Gıda Teknolojisi Bölümü Memur Alımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.