Lise Makine Teknolojisi Bölümü Memur Alımları

makinebolumumemur

Merhabalar, bugün sizlere lise makine teknolojisi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Makine teknolojisi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa makine teknolojisi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

makine-teknolojisi-bolumu-memur-alimlari

 

 

Makine Teknolojisi Bölümü Memur Alımları

 

Makine teknolojisi bölümünden memur alımları fazla sayıda olmasa da her atama döneminde yapılmaktadır. Bölümün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 2061’dir. Bu bölümün memur kadroları teknisyen unvanıyla açılmaktadır.

 

 

Makine Teknolojisi Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KPSS atamalarındaki makine teknolojisi bölümünden memur alımları incelendiğinde özellikle KİT kurumlarının bu bölümden memur kadrosu açtığı görülmektedir. TMO(Toprak Mahsulleri Ofisi) ve DHMİ(Devlet Hava Meydanları İşletmesi) bu KİT kurumlarının başını çekmektedir.

 

 

Makine Teknolojisi Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde makine teknolojisi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 120 civarı kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise makine teknolojisi bölümünden 55 civarı memur alımı gerçekleşmiştir. Rakamlardan da görüldüğü üzere memur alım sayısındaki genel düşüş, makine teknolojisi bölümü memur alımlarına da yansımıştır.

 

 

Makine Teknolojisi Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında makine teknolojisi bölümü atama puanları 81 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise makine teknolojisi bölümü memur atama puanları 84 puanda kalmıştır.

Her ne kadar fazla kadrosu açılmasa da diğer lise mezunlarına göre nispeten çok daha şanslı bölümlerden biridir makine teknolojisi…

İlginizi Çekebilir :  Matematik Bölümü Memur Alımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.