Önlisans Harita Bölümü Memur Alımları

haritabolumumemuralimi

Merhabalar, bugün sizlere önlisans harita bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Harita bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa harita bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

harita-bolumu-memur-alimlari

 

 

Harita Bölümü Memur Alımları

 

Harita bölümünden memur alımları her atama döneminde ve belli miktarlarda yapılmaktadır. Bölümün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 3319 olup harita kadastro, harita ve maden ölçme, harita teknikerliği, harita ve kadastro bölümleri de bu kod içinde yer almaktadır. Bu bölümün memur kadroları genellikle teknisyen unvanıyla açılmaktadır.

 

 

 

Harita Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KPSS atamalarındaki harita bölümünden memur alımları incelendiğinde, ilgili kurum olan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü başta olmak üzere DSİ, KİT’ler, Üniversiteler gibi diğer çeşitli kurumlar da bu bölümden memur alımı yapmaktadır.

 

 

Harita Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde harita bölümü memur atamaları kapsamında toplam 550 civarı kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise harita bölümünden 270 civarı memur alımı gerçekleşmiştir. Rakamlardan da görüldüğü üzere memur alım sayısındaki genel düşüş, harita bölümü memur alımlarına da yansımıştır.

 

 

Harita Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında harita bölümü atama puanları 82 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise harita bölümü memur atama puanları 85 puanda kalmıştır.

İlginizi Çekebilir :  Gıda Teknolojisi Bölümü Memur Alımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.