Önlisans Dış Ticaret Bölümü Memur Alımları

disticaretmemur

Merhabalar, bugün sizlere önlisans dış ticaret bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Önlisans dış ticaret bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa önlisans dış ticaret bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Önlisans Dış Ticaret Bölümü Memur Alımları

 

Önlisans dış ticaret bölümünden merkezi atamalarda çok çok az sayıda kadro açılmaktadır. Fakat Gümrük Bakanlığı açıktan memur alımlarında dış ticaret bölümünden de memur alımı yapmaktadır. Dolayısıyla dış ticaret bölümünden mezun olanların Gümrük Bakanlığı açıktan alımlarında çok daha şanslı olabileceklerini söyleyebiliriz.

 

 

Dış Ticaret Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

Yukarıda da belirttiğimiz üzere merkezi alımlarda, dış ticaret bölümünden memur alımları çok az yapılmaktadır. Bu az sayıdaki kadroyu da genelde KİT kurumlarından biri olan MKE(Makina kimya Endüstrisi) açmıştır. Bunun dışında açıktan memur alımları yapan Gümrük Bakanlığı da dış ticaret bölümünden memur alımı yapmaktadır.

 

 

 

Önlisans Dış Ticaret Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde dış ticaret bölümü memur atamaları kapsamında toplam sadece 3 adet kadro açılmıştır, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise dış ticaret bölümünden 4 adet alım gerçekleşmiştir. Merkezi atamalarda açılan kadro sayısı çok düşük olduğu için dış ticaret bölümü mezunlarının Gümrük Bakanlığı açıktan alımlarında daha şanslı olabileceklerini söyleyebiliriz.

 

 

Önlisans Dış Ticaret Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında dış ticaret bölümü atama puanları 85 seviyelerini görmüş fakat 2014 KPSS atamalarında dış ticaret bölümü memur atama puanları 88 seviyesinde kalmıştır.

İlginizi Çekebilir :  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Memur Atamaları

5 yorum

  1. bu sene ıcın dıs tıcaret bolumu puanı 95 yazıyor ve bu rakamı almak hemen hemen ımkansız bu bolumun bu kadar yuksek bır puanla atama yapacagını bılseydım hıcc okumazdım :((

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.